Tüm Saç Renkleri

Peeling Nedir?

bliss_peeling_groovy_facial_serumTürkçe anlamı; derinin en üst tabakasını soyma, diyebileceğimiz bir kelimedir.

Cilt problemleri özellikle yüz çevresinde olduğu zaman estetik olarak kişiyi rahatsız etmekte ve çoğu zaman psikolojik olarak da problemlere yol açmaktadır.

Bu problemler söyle sıralanabilir;

akne vulgoris (sivilce)

bazı güneş lekeleri

doğum lekeleri

kimyasal peeling , kimyasal soyma işlemidir. Peeling işlemini kullanılan maddenin türüne göre sınıflamak mümkün olduğu gibi yapılan işlemin derinin dış yüzeyinden alt tabakalara doğru derinliğine göre bu sınıflandırmayı yapabiliriz.

Buna göre yüzeyel peeling, orta düzey peeling ve derin peeling sınıflanması yapılmıştır.

 

Orta düzey ve yüzeyel peeling ayarları daha yaygın bir kullanıma sahip olup akne izleri ve güneş lekelerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

Yüzeyel peeling ayarlarından notralize glikolik asidleri içeren kremler (solüsyon formları dışındakiler), treninoin, saliarlik asid evde kişisel kullanıma uygun ayarlardır. Bugün için daha çok özel uygulanan peeling ayarları %10-35 TCA, Jessner solüsyonu ve glikolik asid solüsyonlarıdır. Glikolik asid solüsyonları uygulandığında istenmeyen etkiler olduğu halinde derhal nötralize edilerek işlem sonlandırılıp olası tehlikelerden korunma imkanı sunmaktadır. Bu da hem hasta hem de uygulayıcı için önemli bir güvenlik marjı sağlanmaktadır. Glikolik asid solüsyonları hem derinin en üst tabakalarını soymakta, hem de bir miktar emilerek deri tumoverinde (yeni hücre üretilmesi) bir miktar artışa yol açarak ek faydalar da sağlanmaktadır. İşlem oldukça kısa sürelerde (2 ? 7 dakika) gerçekleştirilmektedir. İşlem sonrasında evde kullanılmak üzere tretinoin, gibi ayarlar önerilmekte ve işlemin etkinliği artırılmaktadır. Özellikle yaz aylarında işlem eğer yapılacaksa mutlaka güneşten koruyucu kullanımı önerilmelidir

6 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] ölü hücrelerin oluşturduğu bir tabaka mevcut ve cilt için kullanabileceğiniz asitler ile Peeling uygulayarak bu tabakaları yapay yoldan kaldırmak […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et