Tüm Saç Renkleri

Parfümün Kalıcı Olması İçin Yapılması Gerekenler

  1. Öncelikle cilt tipinizi iyi tanımalı ve ona göre seçim yapmalısınız.Yağlı ciltlerde parfümün kalıcılığı daha fazladır, aynı şekilde asitli ciltte parfüm daha kalıcıdır ve odunsu kokular tercih edilmelidir.Kuru ciltte ise tercih çiçeksi kokulardan yana olmalıdır.
  2. Parfüm duş sonrası cildin arınmış ve gözeneklerin açılmış olduğu zaman sıkılmalıdır.
  3. Ayak bilekleri,diz arkası,kulak altı,ense ve boyun vücudun sıcak ve hareketli  bölgeleridir.Bu bölgelere  sıkılan parfüm daha kalıcı olmaktadır.Ayrıca bileğinize sıktığınız parfümü ovalamak yerine diğer bileğinizi üzerinde 5-6 saniye tutmanız kalıcılığı sağlamaktadır.
  4. Coco Chanel ;”Kokuyu öpülmek istediğiniz yere sürün…” diyor
  5. Saçlarınıza parfüm sıkılması da kalıcılık sağlamaktadır, fakat parfüm saçlarınıza zarar verebilmektedir.
  6. Parfümü giysilerinize de sıkabilirsiniz.Özellikle pamuklu ve yünlü giysiler kokuyu kendilerine hapsederler. İpek giysilerinize parfüm sıkmanız ise giysinizi lekelendirebilir.
  7. Parfümünüzü; güneş ışığından uzak,serin ve kuru ortamda muhafaza etmeye özen gösterin..
  8. prfm

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Özellikle Moda Trendleri - Kombinler ve Stil önerileri konusunda Türkiye'nin önce gelen editörlerinden olan Çizem Hanım, Güzellik ve Kadın üzerine yazıları ile de sitemize değer katmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et