Tüm Saç Renkleri

Özel / Yüksek Kalite Anaokulu: Ne Kadar Etkili – Fiyatları

Araştırmalar, yüksek kaliteli bir anaokuluna devam eden 3-4 yaşındaki çocukların anaokulunda ve sonrasında daha başarılı olduklarını gösteriyor. Ancak araştırmalar ayrıca okul öncesi eğitim programlarının çoğunun yüksek kalitede olmadığını gösteriyor. Bu politika özeti, “yüksek kalite”nin ne anlama geldiğini ve erken çocukluk eğitiminin nasıl geliştirileceğini inceliyor.

Yüksek Kaliteli Bir Okulöncesi Programının Boyutları

Anaokuluna katılan çocukların, anaokulunda başarılı olamayanlara göre daha fazla başarılı oldukları genel olarak kabul edilmektedir. Erken eğitime katılmak, anaokulunun ötesine geçen akademik ve sosyal yardımları da sağlayabilir. Bununla birlikte, araştırmacılar defalarca çocuklara, özellikle de düşük gelirli kökenlilere sahip çocukların okul öncesi eğitimden yararlanabildiklerini göstermiştir; verilen eğitimin yüksek kalitede olması gerektiğini belirtirler.

özel / yüksek kalite anaokulu: ne kadar etkili - fiyatları 1
Butik Anaokullarına bir örnek: Kaynak: @kartepehayalanaokulu

Yoğun, kaliteli erken çocukluk programlarının etkileri üzerine iki etkili araştırma, bu programların dezavantajlı çocukları akademik ve toplumsal olarak yetişkinliğe kazandırdıklarını ortaya koymuştur.

Ne yazık ki, araştırmalar Türkiye’nin küçük çocuklarının çoğunun yüksek kaliteli anaokulu programlarına katılmadığını gösteriyor. Araştırmacıların kalite üzerinde çalıştıkları çoğu program, okul öncesi bir programın “iyi” olarak değerlendirilmesi için asgari değerin altında yer alıyor.

Buna ek olarak, düşük gelirli ailelerin çocuklarının düşük kaliteli programlara katılma ihtimali daha yüksektir. Okul başarısızlığına yakalanma riski altında olan çocuklar iyi erken eğitimden en çok fayda sağlayan şeydir, ancak en az eğitime sahip olma eğilimindedirler. Dahası, orta sınıf ailelerden gelen birçok çocuk aynı zamanda okul öncesi eğitim programlarına vasat nitelikte devam etmektedir.

İlke belirleyicilerinin, öncelikle Türkiye’nin en savunmasız çocuklarını hedef alarak okulöncesi eğitimin genel kalitesini yükseltmek için çalışması zorunludur. Araştırma, yüksek kaliteli okulöncesi eğitime yapılan yatırımların çocuklara fayda sağlayacağının ve masrafa değer olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Ancak bu yatırımı yapmadan önce, kaliteli okulöncesi programların neye benzediği konusunda açık bir vizyona sahip olmalıyız.

özel / yüksek kalite anaokulu: ne kadar etkili - fiyatları 2
Özel Anaokulu Fiyatları

Özel Anaokulu Fiyatları

Fiyatlar Türkiye genelinde hizmet gösteren özel anaokulu Eğitimi veren kuruluşlar içim 2019 – 2020 dönemleri arasını kapsamaktadır.

Bahçeşehir Koleji 4-5 Yaş42 – 60 000 tl Arası
Doğa KojejiAna Okulu29 – 40 000 tl Arası
İstek OkullarıAna Okulu25.000 tl
Ted Koleji Ana Okulu30.000 tl
Prestij KolejiAna Okulu26.000 tl
MEF OkullarıAna Okulu35.000 tl
İELEV OkullarıAna Okulu38.000 tl
ENKA Okulları Anaokulu60.000 tl
Terakki OkullarıAnaokulu38 – 42 000 tl
Kültür Koleji Anaokulu26 – 30 000 tl

Erken Eğitimde Kaliteyi Nasıl Tanımlar ve Ölçeriz?

Bu kısa, anaokulu, yıl boyunca veya anaokulundan önceki yıllar boyunca çocuklar için eğitim deneyimi sağlayan merkeze dayalı programlar olarak tanımlar. Bunlar, bir çocuk bakım merkezinde, devlet anaokulunda, özel anaokulunda veya eğitim başlangıç ​​merkezinde bulunabilir.

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşları 3-4 olan çocukların %76’sı ebeveynden başka birinden eğitim ve bakım alıyor. Çoğunluk (% 58) okul öncesi eğitim, çocuk bakımı veya başlangıcı olarak tanımlanan merkeze dayalı bir programa katılıyor.

Bu programların kalitesi çocukların devam eden hayatlarında akademik başarıları ile birlikte gelişimlerini de büyük oranda etkilemektedir.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et