Tüm Saç Renkleri

Oksitosin Burun Spreyi ( Mutluluk Aşk Hormonu)

sarilma-spreyiYaşadığımız duyguların tamamı beyinde salgıladığımız hormon ve sinir iletkenleri tarafından yönetilmekte. Bizim bu salgılanan ve sentezlenen kimsayallar ile duygularımız şekilleniyor.  Aşk, bağlılık, sevgi, sadakat, sosyal olmak, güven duygusu gibi pek çok duygusal hisler bu şekilde oluşuyor. Tabi ki bu hormonların ve sinir iletkenlerinin salınımı ve üretimi  çeşitli iç ve dış değişkene bağlı. Örneğin Anne çocuğuna süt üretirken Oksitosin üretir. Oksitısin bebeğin uyumasını kolaylaştırır aynı zamanda güven ve bağlılık hissi uyandırır.Oksitosin aynı zamanda doğum esnasında annenin adet sancılarına dayanmasına da yardımcı olur.

Aşk ilişkilerinde ise çiftlerin birbirine güven duymasından , birbirlerine bağlı kalmalarına kadar pek çok aşk ve mutluluk faktöründe de rol oynar. Kadınlarda erkeklerden daha fazla üretilir. Belkide bu nedenler kadınlar daha bağlı ve sadıklar. Yapılan araştırmalarda bu hormonu en çok salgılayan hayvanlardan olan bozkır farelerinde tek eşliliğin nedeni bu hormondur. Yapılan deneylerde Oksitosin hormon salınımı engellenen Bozkır farelerinin daha sonra çok eşli duruma döndükleri görülmüştür.

Bu hormon vücudumuzda zaten üretilmekte. Örneğin sevgiline dokunduğunuzda, sarıldığınızda, gece uyuduğunuzda rem uykunuzda, sevgiliniz ile dans ettiğinizde ve masaj yapıldığında bu hormon artımı fazlalaşır.

Son zamanlarda yapay yollar ile elde edilen Oksitosin Hormonu’nun hap ve Burun spreyi gibi dışardan alınabilenleri çıkmıştır. Öz güveni ve sosyal ilişkilerde daha dışa dönük olmanızı sağlayan bu hormonu bazı ticaret adamları sağlıksız ve belgesiz olarak Türkiye’de de satmaktalar. Ne olduğunu bilmediniz ve pek çok yan etkisi buluna bilen bu hormonun yasa dışı üretimlerini almamanızı tavsiye ediyoruz.

İnternette mutluluk hormonu, aşk spreyi  vs adı altında Oksitosin hormonunun adı kullanılarak satılmaktadır. Amann dikkat satıl almadan önce mutlaka araştırın yada en iyisi güvenmediğiniz ürünleri satın almayın.

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et