Tüm Saç Renkleri

Neden saçımız uzuyor?

mavi-balyaj-3Neden saçımız uzuyor da kirpiklerimiz veya kaşlarımız sürekli uzamıyor sonuçta hepsi tüy değil mi? Bunun nedenini çok merak ediyorum şimdiden teşekkürler.

Aslında tüy kelimesini yanlış kullanıyoruz. Tüyler sadece kuşlarda görülür. Memelilerde ise kıl adını veriyoruz.

Vücudumuzun farklı bölgelerinde bulunan kılların, farklı uzama potansiyelleri vardır ve bu kıl aşamasına eriştiklerinde uzamaları duruyor.

Saçlarımızın uzama potansiyeli, diğer tüm kıllardan daha fazla. Bu nedenle de onların maksimum boya erişmeleri çok daha uzun zaman alıyor. Arada sırada saçlarımızı kesmemiz (ya da kestirmemiz) nedeniyle de, sanki sürekli olarak uzuyorlarmış gibi görünüyorlar. Ancak, kaş ve kirpikleri de ucundan ya da köke yakın bir yerden kestiğinizde yine belirli bir boya gelinceye kadar uzadıklarını göreceksiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et