implant
Tüm Saç Renkleri

Neden Organik Kozmetik Ürünler Kullanmalıyız?

Güzel ve bakımlı görünmek çoğu insan için önemlidir. Ancak bunu yaparken sağlığımızı ve doğayı korumaya da özen göstermeliyiz. Kullandığımız ürünler cilt sağlığımız için de çok önemli. Aynı şekilde içinde yaşadığımız çevrede sağlığımızı etkiliyor.

Doğa dostu ürünler kullanmak çevreciliğin ve sağlıklı yaşamın bir parçasıdır. Bunu bir yaşam tarzı olarak görmek belki de en doğrusu. Üstelik doğayı koruduğu gibi kişilerin yaşam kalitesini de arttırıyor. Organik kozmetik ürünleri bazen daha pahalı olabilir. Ancak unutmayın aktarlardan pek çok faydalı bitkiyi ve yağı ucuza satın alabilirsiniz. Neredeyse her ihtiyaca yönelik bakım için bitkisel çözümler bulunuyor.

Çevreye Duyarlılık

Çevreye Duyarlık

Hepimiz aynı gezegende yaşıyoruz ve çevre felaketleri zincirleme olarak herkesi etkiliyor. Hem gelecek kuşaklar hem de kendimiz için doğayı korumamız gerek. Bu bizim sağlığımızı direk olarak etkileyen bir faktördür.

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam

Organik ürünler kullanmak cilt sağlığımız için de önemlidir. Cildimizin bizi dış etkenlere karşı korumak gibi bir işlevi olduğunu unutmamalıyız. Ayrıca sağlıklı ciltler her zaman güzel gözükür. Bu yüzden kullandığımız ürünlerin içeriğine her zaman dikkat etmek gerekir.

Cilde sürdüğümüz ürünler emiliyor ve kana karışıyor. Doğru ürünleri kullanmak en az sağlıklı beslenmek kadar önemlidir.

Geri Dönüşüm

Geri Dönüşüm

Tamamen geri dönüştürülebilir paketler kullanan pek çok kozmetik firması var. Eğer bu firmaları tercih edersek doğal kaynaklarının korumasına yardımcı olmuş oluruz. Ve unutmayı geri dönüşümün yaygınlaşması uzun vadede maliyetleri de düşürür.

Makyaj Öncesi ve Sonrası – Güzellik

Güzellik

Cildi kimyasalllara boğmak hiç bir zaman iyi bir fikir değildir. Cildinizi yıpratır ve sizi olduğundan yaşlı gösterir. Organik makyaj ürünlerini tercih etmek uzun vadede sizi karlı çıkartır. Cildinizin canlılığını ve güzelliğini korur.

Tasarruf

Pahalı ürünler yerine bitkisel ürünleri kullanmak uzun vadede ciddi bir para tasarrufu sağlar. Doğal yağları karıştırarak parfüm yapan bir çok insan var. Aynı şekilde pek çok sebze suyu cilt bakımı için kullanılıyor.

Hayvan Hakları

Kozmetik endüstrisinin en çok eleştirildiği noktalardan bir tanesi hayvanlar üzerinde yapılan deneylerdir. Sağlık sektörünün aksine bu deneyler çoğunlukla keyfi sebeplerden ötürü yapılıyor. Organik ürünleri kullanarak hayvan haklarının korunmasına da destek olabilirsiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et