Tüm Saç Renkleri

Neden Masaj ? İstanbul’da Masaj Uygulamaları

Detaylı bir açıklamada bulunamadan önce masajın benim hayatımdaki önemi aktarabileceğimi bir deneyimimi sizlere aktarmak istiyorum. Sanırım masaja olan ilgim ve saygım bu deneyimimden sonra kat ve kat arttı sizlere de aktarmak isterim.

25 yaşında sağ bacağımda her geçen gün artan bir uyuşma hissi yaşamaya başladım. Bu uyuşma hissi yürüdüğüm her an kendimi kötü hissetmeme neden oluyordu. Giderek artan bu uyuşma hissi belli bir süre sonra yürümekte zorlandığım noktaya kadar geldi. Doktora gittim ve mr çektirdim, ardından bel fıtığı teşhisi konuldu. Bunun sonucunda ameliyat olmak istemiyordum ve Annemin bir tanıdığı sayesinde G. Kore’li bir masaj terapisti ile tanıştım. Kendisi bir misyonerdi yani kilise tarafından (Protestan klişesi) dünyanın farklı ülkelerini geziyordu. Kendisi bana sadece 3 seans uyguladı seansların süresi ise ortalama olarak 25 dk kadardı. 3 seanslık masajın ardından uyuşukluğun ve bel ağrılarımın tamamen geçtiğini ve yaklaşık 12 yıllık bir süreçte bu şikayetleri hiç tekrarlamadığımı gönül rahatlığı ile birlikte size söyleyebilirim. O nedenle öncelikli olarak masajı ben bir sağlık unsuru olarak görüyorum ve bu konuda da masaj hakkında genel bilgileri ve İstanbul’da nasıl hizmet alabileceğiniz sizlere aktarmaya çalışacağım.

Masaj Nedir?

Kirli kanın temizlenmek üzere baskıyla kalbe taşınması ve temiz kanın vücuda yavaşça dağıtılması esasına dayanan vücudun ya da lokal bölgelerin dinlendirilmesi, ağrıların giderilmesi ve / veya tedavi maksatı ile yapılan uygulamalara denilmektedir.

Neden Masaj ?

Masaj ile birlikte Lokal ya da bütünsel bir rahatlama hissedersiniz, eklem, sırt, adale gibi ağrılarınız mevcut ise bu ağrıların giderilmesini sağlayabilirsiniz, ya da daha ciddi tedaviler içinde profesyonel ve eğitimli masör ya da masözlerden destek alabilirsiniz.

Masör mü Masöz mü? Hangisini tercih etmeliyim?

Bu aslında sizin kişisel tercihinize kalmış bir şey ancak birkaç ayrıntı belirtebiliriz.

Genellikle rahatlama terapilerinde, kısa süreli ve çok güç gerektirmeyen esneme, kasların gevşemesi gibi durumlarda yine uzak doğuda yapılan ayurveda, thai masajları ya da taş masajı gibi daha teknik ve daha çok rahatlamaya yönelik masajlarda genellikle kadın masaj terapistleri yani masözler tercih edilmektedir.

Buna karşılık özellikle spor masajında sporculara antrenman sonrasında adale ve kas masajı yani spor masajı yapanlar, yine sırt ve bel ağrılarında tedavi amaçlı masajlarda erkek masaj terapistleri yani masörler daha çok tercih edilmektedir. Tabii bu arada genellikle kadın danışanların bu konularda daha temkinli hareket ettiğini belirtmekte yarar var.

İstanbul’da çok sayıda masaj salonu yada freelance ( serbest zamanlı ) çalışan masaj terapistinin olduğunu söylemekte yarar var. Masaj terapistlerine ulaşmak için   10numaramasaj  adlı sistemden size uygun olan bay yada bayan masör ve masözlerin listelerine ulaşabilirsiniz.

 

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et