Tüm Saç Renkleri

Ne yiyeceğinize ruhunuz karar versin!

Günlük yaşantımızdaki yaşadığımız gerginlikler, aşklar, öfkeler, kavgalar yediğimiz yiyecekleri seçmemizde etkili olur. Bu durumlar bazı kişilerde iştahsızlıkla belirirken bazı kişilerde ise aşırı yeme isteği doğurur. Eğer ruh halimize göre yemek seçmeyi bilirsek, daha sağlıklı beslenmiş oluruz. Sizlere uzmanların bu konudaki görüşlerini sunmak istiyorum.

Yorgun olduğunuzda C vitaminine ağırlık verin

Genellikle yorgunluk kişide iştahsızlık sorununa yol açar. Yemek yemeyi kestiğinizde yada çok azalttığınızda vücudunuz direncini kaybedecektir. Bu yüzden yorgunken bol bol c vitamini almalısınız. Bol miktarda taze meyve ve sebze tüketmelisiniz.

Halsiz olduğunuzda süt ürünlerine ağırlık verin

Modern dünyanın getirdiği yoğun iş temposu kişide halsizlik sorununa yol açar. Halsizliğe en iyi gelen besinler ise süt, ayran, yoğurt gibi süt ürünleri ve protein içeren besinlerdir.

Mutsuz olduğunuzda meyve kurusu yiyin

Genelde mutsuzken çikolata gibi şekerli besinler tüketilir. Fakat şekerli besinler kan şekerini yükselteceği için zararlıdır. Onun yerine kak dediğimiz meyve kurularından tüketmek daha sağlıklıdır. Bununla beraber kurubaklagiller ve bulgur mutsuzluğa çok iyi gelmektedir. Aynı zamanda tam buğdaydan yapılmış bir ekmekle hazırlayacağınız sandviç mutsuzluğunuzu giderecektir.

Endişeli iken bol su tüketin

Kişi endişeli ve gergin olduğunda, vücudunda çok fazla su kaybedilir. O yüzden böyle durumlarda bol bol su içmek iyi gelecektir. Bırakın endişleriniz su ile içinizden akıp gitsin..

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et