Tüm Saç Renkleri

Fransız Giyim Stili: Fransız Kadınlar Nasıl Giyinir?

Fransız stili giyim moda dünyasının belirleyicisi gibidir. Dünyanın moda merkezinin Fransa’da geliştiğini ve neredeyse tüm moda tasarımcılarının ve en önemli moda markalarının Fransa’dan çıktığını düşünürsek Fransız tarzını tanımak en azından kendi giyim tarzınızı oluştururken size fikir verecek ve sizi bir adım ileriye taşıyacaktır.

fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 1

Fransız kadınları sofistike görünümleriyle hep dikkat çekmişlerdir. Fransız danteli dediğimiz ve gelinliklerde ve abiyelerde sıklıkla karşımıza çıkan romantik tarz bu ülkede doğmuştur.

Sokak giyiminde ise Fransız kadınları şıklığı birkaç basit yöntemle elde etmektedirler. Az olanı çok olarak benimsemeleri stil sahibi olmalarına olanak sağlamıştır. Hem zeki, hem sofistike hem de seksi görünmek elinizde. Ve bunların birleşiminde oluşturacağınız genel imaj kesinlikle vizyon sahibi olmanızı da sağlayacak, çevrenizdeki değerinizi arttıracaktır.

fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 2

Seksi, stil sahibi ve abartısız giyinen Fransız kadınını gördüğünüz yerde tanıyabilirsiniz. Bere, babet ve kürkten vazgeçemeyen Fransız giyim tarzı, kesinlikle ve genel olarak terzi elinden çıkmış kıyafetlerdir. Genç kuşakların hazır giyim ürünlerine yönelmiş olmaları bile terzi elinden çıkmış kıyafetleri kullananların önüne geçemiyor.

Bele Oturan Elbiseler

Fransızlar Dantel detaylı elbise giymekten bıkmış görünüyorlar. Fizikleri de son derece düzgün olan ortalama boy uzunluğu 1.70 olan fransız kadınlarının ortalama beden ölçüsü’de 36-38 bedendir. Dolayısı ile elbise giymekten asla vazgeçmiyorlar. Özellikle çekici görünen bol yırtmaçlı, yada mini elbiseler. Son yıllarda bele ince kemer ile beli tamamen oturtmak ve vücut inceliğini göstermenin trend olduğunu da hatırlatalım.

fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 3
fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 4
fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 5
fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 6
fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 7

Breton Çizgiler

Aslında Breton Fransa’da yaşayan bir etnik gruptur ve onların giydiği bu siyah – lacivert beyaz enine çizgiler Fransa’dan dünyaya yayılmıştır. Ancak klasik giyimin bir parçası olan bu tarz Fransız kadınları tarafından da artık tercih edilmiyor.

fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 8

Babet ve Düz Siyah Stilettolar

Babet’te Tıpkı Dantel işlemeler gibi Fransa’dan çıkmıştır. Son yıllarda form değiştirse de bu son derece rahat topuksuz ayakkabılar hala oldukça fazla tercih edilmekte. Pariziyen yaşam tarzı‘nın tüm dünya’ya bir armağanı olan babetler Yürümeyi çok seven ve her yere yürüyerek giden bu kadınlar için vazgeçilmezdir.

fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 9

Örgüler

Her türlü örgü modelini Fransız stilinde görmeniz mümkündür, özellikle el yapımı örgü kazaklara Fransız kadınlar oldukça yüksek fiyatlar ödemektedirler bu stilden asla vazgeçmediklerini söyleyebiliriz.

fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 10
fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 11

Oversize Kazaklar

Over Size yani bedenine göre büyük gelen kazak – Gömlekler konusunda da takıntılı oldukları bir gerçek. Fransız kadınları genellikle skinny jean’in üstüne yada kumaş pantolonların üzerine bu tarz kazaklar giymeyi çok seviyor.

fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 12
fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 13

Jean Pantolon / Denim

Fransa’da sokak kombinlerinin pek çoğunun denim kot pantolonlardan oluştuğunu göreceksiniz. Fransız kadınların gardrobunda her çeşit kot pantolon bulabilirsiniz. Yüksek bel, kısa paça, dar paça , bol paça, ispanyol paça, eskitilmiş jeanlar. Kolay ve rahat giyimi seven Fransız kadınları kot pantolonları en en güzel kombinleyen kadınlardır.

fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 14
fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 15
fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 16
fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 17
fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 18

Deri Biker Ceketler

bomber ceketler moda olduğunda bile Fransız kadınları deri ceketi tercih etmeye devam ettiler. Havalar biraz soğuduğunda özellikle bahar aylarında sokak kombinlerinin vazgeçilmezi.

fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 19
fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 20

Trençkot

Trençkot’da dünyaya Fransız modasından gelen bir akımdır. Bej renk trenç kotlar en çok tercih edilenler olmakla birlikte büyük düğmeler, kemer detayları da son derece güzel bir tarz yakalamalarını sağlamaktadır.

fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 21
fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 22

Bebe yaka

Fransız modasının dünya’ya kattığı başka bir tarz da bebe yakadır.
ister elbise, ister gömlek, ister ceket, isterse  sokak kombinlerinde bluzların üzerine bile takabileceğiniz son derece hoş bir tarz.

fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 23

Sigaret Pantolon

fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 24
fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 25

Seksi İç Çamaşırları

Moda araştırmalarında Dünya’da en çok iç çamaşırı alan kadınların Fransız kadınları olduğu belirtilmiştir. Çekicilik anlamında neden bu kadar çok ön planda olduklarını sanıyorum tartışmaya gerek yok.

fransız giyim stili: fransız kadınlar nasıl giyinir? 26

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et