Tüm Saç Renkleri

Mezoterapi Tedavisi Nedir – Estetik Mezoterapi

Bu makalede Dr. Esra Aydın mezoterapi’nin tedavide nasıl uygulandığı ne olduğu ve estetik amaçlı mezoterapi hakkında bilgiler verilmiştir.

Nedir: Mezoterapi farklı amaçlara yönelik hazırlanmış özel ilaç karışımlarının derinin orta tabakasına, özel iğne uçları kullanılarak uygulanmasına verilen isimdir. 

Estetik mezoterapide amaç cilt, cilt altı yağ dokusu ve saçlı derideki hedef bölgeye direk ihtiyaç duyulan ve istediğimiz yönde etki gösterecek olan ilaçların enjekte edilmesi ve soruna yönelik gözle görülür belirgin kozmetik iyileşme sağlanmasıdır. 

mezoterapi tedavisi nedir - estetik mezoterapi 1
Mezoterapi Tedavisi özel iğne uçları kullanılarak yapılmaktadır.

Mezoterapide seans sayıları probleme, problemin oluş mekanizmasına ve süresine, kullanılan ilaçların özelliğine göre değişiklik göstermektedir.

Hangi Sorunlar İçin Uygulanır?

Oldukça zengin bir tedavi geçmişine sahip olan Mezoterapi yöntemi, hastaların farklı şikâyetlerini çözme amacıyla fonksiyonel olarak kullanılabilmektedir. 1952 yılından bu yana dünyanın pek çok yerinde uygulanmaya devam edilen bu işlem, genellikle cilt gençleştirme etkisini yüz, boyun, el üstü, dekolte bölgesinde sağlama amacıyla tercih ediliyor. 

Bu fonksiyonunun yanı sıra, söz konusu işlem,

Selülitleri giderme

Bölgesel sarkmaları iyileştirme

Bölgesel yağ fazlalıklarını gidererek bölgesel incelme sağlama

Çatlak, leke ve yara izi gibi deri kusurlarının görünümünü azaltmA

Spor yaralanmaları gibi problemlerin üstesinden gelme amaçları ile de doktorlar tarafından uygulanmaktadır.

Mezoterapi tedavisi, doğru doktor ve doğru klinik ile birleştirildiğinde, tam olarak istediğiniz doğal ve sağlıklı sonuçları size sağlayacaktır. Mezoterapi tedavisi sayesinde tepeden tırnağa daha sağlıklı ve estetik bir vücuda sahip olmak mümkün. 

Doktor Bulmak

Doğru doktor ve doğru klinik tercihi, tecrübe ve hijyen faktörlerini sağlayabilmek açısından oldukça değerli. Alanında yeterince tecrübeye sahip olan ve uyguladığı yöntemi son teknolojiye sahip etkinliği kanıtlanmış, yan etkisi düşük ve doku uyumlu yeni nesil ilaçlar yardımı ile hayata geçiren doktorlardan hizmet almak, her zaman en iyi sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra, doğru klinik tercihi, işlem sırasında herhangi bir enfeksiyon ile karşı karşıya kalma ihtimalinizi minimum seviyeye indirecektir. Opr. Dr. Esra Aydın, bu alanda kendini kanıtlamış olan bir uzman doktor olarak, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde Mezoterapi işlemi uyguluyor. Mezoterapi tedavisi hakkında bilgi almak veya tedaviye başlamak için, bu nezih ve hijyenik kliniği ziyaret edebilirsiniz.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et