Tüm Saç Renkleri

Meme – Göğüs Estetik Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Meme implantlarının yarattığı kanser riski- meme estetiğini kimlerin tercih ettiği en son kullanılan yöntemleri bu konumuzda sizler için derlemeye çalıştık.

Dünyada en çok göğüs estetiği ameliyatı olan kadınlar Amerika’da bulunuyor. Türkiye’de de estetik ameliyatlar arasında özellikle manken – ünlü kadınlar – şarkıcılar ve transeksüeller arasında yaygın olarak yapılan meme ameliyatlarında meme implantı dediğimiz sentetik ve/veya Silikon dolgu maddeleri kullanılıyor.

Göğüs büyütme ameliyatları ne kadar sürüyor?

Estetik kaygıların dışında meme simertisi (Meme Asimetrisi) olmayan göğüsler, göğüs sarkmaları, küçük göğüsler nedeni ile de yapılan meme büyütme ve göğüs estetiği ameliyatları cerrahi bir operasyon ile yaklaşık olarak bir saat kadar sürüyor.

Göğüs toplama ve kaldırma estetiği

Türkiye’de kadınlar genellikle hamilelik sonrası meme hacminde yaşanan kayıplar ve sonrasında oluşan sarkmalar nedeni ile de memelerin kaldırılması ve toplanması amacıyla meme büyütme ameliyatlarını tercih edebilmektedirler.

Meme kanseri ve estetik

Aynı şekilde meme kanseri nedeni ile meme oluşturmak ve cinsiyet değişikliği sonrasında da söz konusu cerrahi operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

meme - göğüs estetik ameliyatı hakkında bilmeniz gerekenler 1

Göğüs İmplantları Ne kadar Sağlıklı

Amerika’da insider’da yayınlanan bir yazıda Susan Barrow adındaki bir kadın yaptırdığı meme estetiği ameliyatında takılan Biocell implantları sonrasında Kanser olduğunu belirtti. Söz konusu yazıda Üç oğlunu emzirdikten sonra, 40 yaşındaki Susan Barrow göğüslerinin tekrar sıkı görünmesi için cerrahi bir operasyon geçirdi. Ameliyattan sadece bir hafta sonra sol tarafında uyuyamadığını fark eden Susan Barrow bu acı ile birlikte yıllarca yaşadı. Sonrasında kendisini daha da kötü hissettiren diğer semptonları fark etti ve doktorlar bu sorun karşısında kendisini bilgilendirmedi. 2018 yılında yani meme büyütme ameliyatından 11 yıl sonra kanser olduğunu öğrendi.

Amerika’da azınlık sayılabilecek bir kaç doktor implantların yarattığı sağlıksız durum nedeni ile Estetik operasyonları listesinde meme büyültme operasyonlarını kaldırdıklarını açıklayan bir yazı bile yayınladılar.

Özetle: Herhangi bir meme – Göğüs büyütme ve estetik ameliyatı olmadan önce – sonrasında oluşacak semptomları – takılacak implant’ların dünya çapında yarattığı yan etkileri ve kanser ile ilgili bağlantılarının dikkatli bir şekilde incelenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et