Tüm Saç Renkleri

Maral büyüksaraç Kimdir? Fotoğrafları

Doğumu, eğitimi ve sinemayla tanışması…

28 Aralık 1996’da 

maral_buyuksarac-1

İstanbul’da doğdu.

Babası Mete Büyüksaraç Muğla’nın tanınmış mimarlarından , annesi müzik eğitmeni ve piyanisttir. Çocukluğunu İtalya, Almanya ve ABD gibi yabancı ülkelerde geçirdi. İl ve orta öğrenimini Cihangir’de tamamlayan Maral Büyüksaraç, liseyi Beyoğlu Lise’sinde tamamlamıştır. 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü okumaktadır. New York’taki EC dil okulunu bitirdi ve ayrıca Mannes Müzik Koleji’nde (Mannes College The New School for Music) eğitim gördü.

2013’te Türkan ve Mete Büyüksaraç çifti boşanır. Çocuklar babada kalır. Cihangir’e taşınırlar. Müşfik Kenter aracılığıyla Uygur tiyatrosunda sahneye çıkan Büyüksaraç 2005 yılında Kenter tiyatrosunda başladığı tiyatro kariyerinde onlarca tiyatrocuyla sahne tozu yuttu.Yıldız Kenter ve Haldun Dormen’in oyunculuk kariyerindeki önemini her röpörtajında vurgulayan oyuncu onlarca reklam filminde oynadı.
Büyüksaraç o dönemde on beş yaşındadır. O sıra ‘Ay Büyürken Uyuyamam ‘ adli filmin başrolünde oynayacaktır. Bu filmde başrolü kapmasına vesile olan Yusuf Kurçenli ile tanışma hikayeside o yıl bütün gazetelerde yazmıştır.Röpörtajındada anlattığı şöhret hikayesi ise kendi ağzından anlatıyor Posta gazetesine ”O gün çok yorgundum. Sahneden indim. Kulise gidip paltomu alıp çıktım. Cihangir’de bir set ekibi vardı. Seti seyrederken bir kadın gördüm. Bu da Meltem Cumbul’du. -O makyajsız hali ve o gülüşüyle ne kadar doğal kadın dedim.- …Onu seyrederken yanıma bir adam geldi. -Oyunculuk yapar mısın- dedi. Bunun da Yusuf Kurçenli olduğunu öğrendim. Daha sonra Yıldız hoca ve Meral Okay’ın tavsiyeleri üzerine Şerif Gören’le tanıştım…”

Şerif Görenle tanıştırılır. Gören başrol için Maral Büyüksaraç’ın daha uygun olacağına karar verir. Maral’ın sinemaya girişi de böylece gerçekleşir.

Maral bu filmin ardından yeni yeni teklifler almaya baslar.Özel hayatıylada özelikle magazin basının dikkatini çeker ve ilk kez, Posta gazetesine ‘Sevgilisine Kızdı Arabasını Parçaladı”,diye sürmanşet olur 2012 yılında.
Ardından Hürriyet,Sabah ve Milliyet gazetesine…

Lazutlar...

Lazutlar, Maral Büyüksaraç’ın tv hayatındaki ilk dönüm noktasıdır.

 

Nurettin Hasman …

Nurettin Hasman’ın Büyüksaraç’ın hayatında önemli bir rolü vardır. Onu korumuş, hep zirvede kalmasında büyük rol oynamıştır. Haziran 2013’te bir film setinde tanışırlar. Nurettin Hasman Maral’dan tam 33 yas büyüktür.

Maral , Nurettin Bey’e aşık olur ve ikili uzun bir süre aynı evde yaşama kararı alır.
Ailesi…

Babası: Mete Büyüksaraç ,mimar
Annesi:Türkan Osmanoğlu , piyanist
Kardeşi: Bergüzar Büyüksaraç
Abisi:Cem Büyüksaraç

 

maral_buyuksarac-2maral_buyuksarac-3maral_buyuksarac

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et