Tüm Saç Renkleri

Makyaj teknikleri

Bilinçsizce yapılan bir makyaj yüz kusurlarınızı daha çok açığa çıkaracaktır. O yüzden makyaj yapmadan önce mutlaka yüz şeklinizi iyice tanımalı ve hangi malzemeyi nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. O yüzden sizlere makyaj teknikleri ile ilgili birkaç püf noktası derledim.

Göz kalemi => Eğer gözleriniz küçükse üst ve alt göz kapağına göz kalemi sürmek gözlerinizi olduğundan çok daha küçük gösterecektir. O yüzden göz kalemi yerine rimele ağırlık vermelisiniz ya da sadece göz kapağının yarısından başlayarak kalemi uygulamalısınız. Gözleriniz küçükse koyu renkli göz kalemlerinden de kaçınmalısınız.

Allık => Maalesef birçok kadının yaptığı makyaj hatalarından biri de allık kullanımıdır. Cilt renginin birkaç ton koyusu allıkları gereğinden fazla kullanan hanımları etrafınızda görüyorsunuzdur. Bu durum aynı zamanda erkeklerin de nefret ettiği bir makyaj hatasıdır. Lütfen cilt renginize en uygun olan allık tonunu uygulayın. Ne kadar çok allık, o kadar iyi değildir. Elmacık kemiklerinizi belirgin hale getirmek istiyorsanız allığı doğru tekniklerle uygulamalısınız.

Ruj => İri dudaklarınız varsa koyu renkli rujlardan ve parlatıcılardan uzak durmalısınız! Dudakları iri olduğu halde hem kırmızı ruj süren, üzerine de parlatıcı kullanan bir iki hanımı görmüştüm öncesinde. İnanın o halde görünmeyi kimse istemez. Dudaklarınız inceyse koyu renkli rujlara yönelebilirsiniz. Parlatıcıyı bence açık tonlu ruj kullanımlarında uygulayın.

Far=> Göz farı kullanmadan önce göz kapaklarınıza şeffaf pudra ya da fondoten uygulayın. Makyajınız böylece daha kalıcı olacaktır.

Unutmadan size ufak fakat çok değerli bir püf noktası daha. Makyajınıza başlamadan yarım saat kadar önce cildinize günlük kreminizi uygulayın ve cildinize iyice yedirin. Makyaj ile kapanan cilt, krem ile az da olsa rahat nefes alacaktır.

Keyifli makyajlar! 🙂

 

gece-makyaji-nasil-yapilir

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et