Tüm Saç Renkleri

Makyaj Nasıl Temizlenir?

Biz bayanlar makyaj yaptığımız zaman hem kendimizle daha fazla ilgilenmiş ve zaman ayırmış oluruz hem de makyaj yaparak kendimizi hem daha güzel hissederiz ve hem de özgüvenimizi tazeleriz. Makyaj yapmak güzel, hoş ama bir de akşamları bu makyajı temizlemek var 🙂 Ki bundan hiçbir bayan zevk almaz 🙂 İşte en kolay ve en güzel makyaj temizleme taktiği.

makyaj nasıl temizlenir? 1

  • Makyaj temizlemeye ilk olarak gözlerden başlanır. Bunun için göz temizliği için uygun olan bir ürün tercih edilir. Fakat işleme başlamadan önce yapılaması gereken şey, makyaj temizleme pamuklarını ıslatmak olacaktır. Bu, hem temizleyici ürününden tasarruf etmeye hem de ürünün etkisini artırmaya yardımcı olur.
  • Sonrasında ıslattığımız pamuklara (2şer adet) temizleyici döküp gözlerimizin üzerine çok bastırmaksızın yerleştiriyoruz. Çok bastırdığınız takdirde hem gözlerinize zarar vermiş olursunuz hem de göz çevresi kırışıklığını artırırsınız. bu önemli bir püf noktasıdır.
  • Gözlerdeki temizleme işlemi ilk olarak rimellerden başlanır. Dikkat edilmesi gereken husus çok ovalamamaktır.
  • Aynı temizleme ürünü ile dudaklarımızı da temizleye biliriz ki dudak temizliği en kolayıdır. bu işem saniye bile sürmez.
  • Son olarak yüz bölgesi için gerekli olan temizleyici kremi yüz bölgemize yayarak, alın bölgesinde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi ve daha sonra da yanaklar, burun ve çene bölgesini de ovalayarak cildimizi renkli kozmetikten arındırırız. Sonrasında yüzümüzü yıkayıp diğer işlemlere geçebiliriz.
  • Son olarak da eğer varsa cilt yapımıza uygun bir tonik ile cildimizi tonikleriz ve gözeneklerimizi sıkılaştırırız. Sonrasında ihtiyaç hilinde cilde hafif bir nemlendirici takviyesi yapar ve işlemlerimizi sonlandırırız.

 

6 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba !!
Ben bakımlıkadın.net'in moda editörü ve medya sorumlusu Şule BAŞER. Bana sormak istediğiniz soruları lütfen konularıma yorum yaparak sorunuz.
[email protected]

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et