Tüm Saç Renkleri

Magnorm Nedir?

Magnorm, magnezyum eksikliğinin ve bu eksikliğe bağlı sorunların tedavisinde kullanılan mineral takviyesi ilaçtır. Vücutta birçok sistemin çalışması açısından son derece önemli bir mineral olan olan magnezyumun eksikliğinde başta kalp damar sorunları ve kas spazmları olmak üzere birçok farklı sorun ortaya çıkmaktadır. İlaç kan testinde magnezyum düşüklüğü saptanması durumundan hekimler tarafından reçete edilir.

Magnorm Etken Maddesi

Magnorm her bir tabletinde 365 mg magnezyum iyonuna denk magnezyum oksit bileşiği içermektedir. Magnezyum vücutta en çok bulunan minerallerden biridir. Enerji metabolizması, protein sentezi gibi 300’den fazla reaksiyonda görev almaktadır.

magnorm nedir? 1
Magnorm

Magnorm Kullanım Alanları

Magnorm vücutta magnezyum eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan problemlerin tedavisinde reçete edilmektedir. Başlıca kullanım alanları şu şekildedir:

  • Kalp çarpıntısı, ritim bozukluğu, kalp krizi, göğüs ağrısı, hafif dereceli yüksek tansiyon gibi kardiyovasküler sorunları engellemek
  • Kaslarda ani kasılma, krampları önlemek
  • Gebelerde zamanından önce yaşanan kasılmaları, kan basıncının yükselmesini ve adet dönemi ağrılarını önlemek
  • Kireçlenmeyi önlemek
  • Böbrek taşı oluşumunu önlemek

Kullanım şekli: Magnorm efervesan tableti bir bardak (150 ml) suya karıştırarak bekletmeden içiniz. Yetişkinler için önerilen doz günlük 1-2 tablettir. Belirtilen dozu aştığınızda doktorunuza başvurunuz.

Uyarı: Magnorm şiddetli böbrek yetmezliği ve ilaç içeriğine alerjisi olanlarda kullanılmaz.

Muadil İlaçlar

Biolectra Magnesium Forte, Dimag, Efermag, Magneral, Magnefit, Maggzium, Magonat, Magosit, Magvital

Yan Etkileri

Magnorm ilacının en yaygın karşılaşılan yan etkileri ishal, bilinç bulanıklığı, depresyon, soluk alıp vermede zorluk, tansiyon düşüklüğü, bulantı ve kusmadır. Bunlara ek olarak kızarıklık, kaşıntı, yorgunluk hissi ve kilo kaybı gibi etkilere sebep olabileceği düşünülse de bu belirtilerle ilgili kesin bilgi bulunmamaktadır.

Fiyat

Magnorm 365 mg 30 efervesan tablet 2019 güncel satış fiyatı 35.63 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Devlet tarafından ödenen ve hamilelere doğum öncesi magnezyum eksikliği için verilen takviye ilaç.

Hamilelikte bacaklara kramp girmesini engellese de tam olarak çözüm sağlamadığını düşünüyorum.

Bel fıtığı problemim nedeniyle doktorum reçeteye eklediği efervesan tablet.

https://eksisozluk.com/entry/76813760

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et