Tüm Saç Renkleri

Limon Cilt ve Saçlar

 

li̇mon-300x224Soru: Limonu elimize sürdüğümde yumuşadığını ancak saçlarıma sürdüğümde sertleştiğini görüyorum. bunun sebebi ne olabilir?

Cevap: Limon içeriğindeki sitrik asit, kuruduğunda sert ve yarı-yapışkan bir özellik kazanıyor. Yani aslında sürdükten sonra yıkamamanız durumunda, elleriniz de  sertleşir ve saçınızdakiyle aynı hissi verir. Limon suyu, cilt ve saçlar için uzun yıllardır kullanılan besleyici ve parlatıcı doğal bir özdür. Uzun vadede her ikisine de iyi geliyor. Yalnızca cildimiz saçlarımızdan daha emici özellikte olduğu için, saçlardaki bariz sertleşmeyi ciltte görmüyoruz.
Sitrik asit esas olarak temizleyici, yumuşatıcı ve rahatlatıcı bir etkiye sahip. Saç tellerinin üzerindeki kütikulayı düzgünleştirdiği için de, saçlara ipeksi bir görünüm veriyor ve parlatıyor. Ancak limon suyunu, asit özelliğinden dolayı uzun süre saçta bekletmemek gerekiyor.

6 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et