Tüm Saç Renkleri

Kuş Burnu Çayının Faydaları ve Tarifi

Kuşburnu bitkisi 3 metreye kadar uzayabilen çok güzel kokusu olan bit bitkidir. Beyaz çiçekler açmasıyla bilinen Kuşburnu bitkisi, yapraklarını döktükten sonra, kuşburnu meyvesi ortaya çıkar. Bu meyve güle benzemesiyle bilinir. Ilıman iklimlerde yetişen kuşburnu meyvesi sağlığa çok faydalıdır. C vitamin kaynağı olmasından dolayı, nezle ve ya grip gibi birçok hastalıklarda tedavi edici olarak kullanılmaktadır. Kuşburnu çayı, yapılan araştırmalarda, kan basıncını dengelediği ortaya çıkmaktadır. Yüksek tansiyon hastalarının tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Eklem iltihaplanmalarında ağrıları geçirici özelliği bulunan Kuşburnu çayı, iltihapların azalmasına da yardımcı olacaktır. Kuşburnu bitkisinde bulunan antioksidanlar sayesinde lösemi ve mide kanserinin yayılmasını önlediği bilinmektedir. Kolesterolün dengelenmesine çok yardımcı olmaktadır ve kalp ve damar sağlığı için kullanılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. İçerisinde Bol C vitamini olan kuşburnu soğuk algınlığına son derece iyi gelmektedir.

 

Kuş Burnu Çayının Faydaları:

 1. Kan basıncını düzenleyici etkisi vardır.
 2. Romatizma ağrılarını hafiflettiği için kullanılmaktadır.
 3. Kanserli hücrelerin yayılmasını yavaşlatır.
 4. Kötü kolesterolü düşürür, İyi kolesterolü yükseltmesi ile bilinir.
 5. Şeker hastalığına karşı koruması ile bilinmektedir.
 6. C vitamini içerir
 7. Bağışıklık sistemlerini güçlendirici etkisi bulunmaktadır.
 8. Soğuk algınlığı tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.
 9. Cilde doğal parlaklık vermektedir.
 10. Doğal bir antioksidan özelliği bulunmaktadır.
 11. İdrar yolu hastalıklarında kullanılmaktadır.
 12. Çok iyi bir idrar sökücü olarak kullanılmaktadır.

Kuşburnu çayı nasıl hazırlanır?

Kuşburnu çayının farklı hazırlanış şekilleri bulunmaktadır. Bunlardan en bilindik yöntemi, yarım litre suyun içerisine 2 yemek kaşığı kuşburnu atarak suyun kaynatılmasıdır. Su kaynadıktan sonra 10 dakika demlendikten sonra içilebilir. Dilerseniz tat vermesi için organik bal da koyabilirsiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et