Tüm Saç Renkleri

Küllü Kumral Saç Rengi Tonları – Boyaları ve Evde Boyama Rehberi

Küllü kumral saç rengi her kadının oldukça beğendiği ve evde kolayca boyayabileceği bir saç rengidir. Bu yazımızda sizlere farlı saç renklerinden – küllü kumral renginin nasıl elde edilebileceği açıklayacağız.

Bu saç rengi sonbahar kış için saçlarını boyatmayı düşünenlerin ilk tercih edebileceği renkler arasına girmeli.

Çünkü kış aylarında koyu renkler dışında sıcak tonlar yani karamel bal köpüğü bakır tonları son derece uyumsuz görünebiliyor.

Mevsimler de saç rengimizi seçmemizde etken olduğu için şimdi bu aylarda küllü tonlara geçmenin tam zamanı. Küllü tonlar son derece doğal ve tarz bir görünüm sunar sizlere.

Kendi saçınız çok açık Küllü sarı ise;

küllü kumral saç rengi tonları - boyaları ve evde boyama rehberi 6

Bu saç rengini saçlarınız kahverengi ise çok açık küllü sarı ile 1 yada 2 boyamada elde edebilirsiniz. Bu saç rengini esmer hanımlara önermemekle birlikte buğday tenlilerde  çok açık olmamak kaydıyla yakışan renkleri de mevcuttur. Beyaz tenli yada buğday tenliyseniz hiç düşünmeden boyatabilirsiniz.

Küllü kumral saç rengi tonları nelerdir?

Bildiğiniz gibi kumral rengi içinde bakırlık- turunculuk barındırmayan soğuk alt tonlu bir renktir. Kahveye yakın bu rengin sarı tonların da da uyarlaması mevcuttur.

Boya Numaraları ile ilgili Bilgi: Boya numaralarında sonunda “1” rakamı bulunan renkler içinde küllülük barındırmaktadır. Boyanın ilk numarası tonunu ikinci numarası ise alttan gelen ışıltının- yansımanın rengini belirler.

Küllü kumral boya numaraları; 6.1- 7.1- 8.1 -9.1 ‘ dir. Numaraların başındaki rakam arttıkça açık renk saç elde etmiş olursunuz. 6′ lı rakamlar daha koyuyken 9′ lu rakamlar daha sarıya yakın açık renklerdir.

Küllü Kumral Saç Rengi Boya Markaları ve Numaraları

L’OREAL PARIS EXCELLENCE CREME Kumral Küllü Saç Boyası 7.1 – 28 tl

Farmasi Farmacolor Saç Boyası 7.1 Küllü Kumral – 28 tl

Wella Koleston Kit Saç Boyası 7/1 Küllü Kumral – 7.5 tl

Marvel Colors Saç Boyası 8.1 Açık Küllü Kumral – 33 tl

Color Specialist Set Saç Boyası Küllü Sarı 8-1 – 19 tl

Sea Color Set Boya 7.1 Küllü Kumral 10 tl – Sea Color Saç Boyası 8.11yoğun Açık Küllü Kumral – 18.5 tl

Igora Saç Boyası -Royal Absolutes 7-40 Kumral Bej Doğal – 42 tl

Palette Deluxe 7-1 Küllü Kumra – 16 tl

Colorx Saç Boyası Açık Küllü Kumral – 17 tl

Tüm küllü kumral saç boyaları için google alışveriş sayfasına bakabiliriniz.

küllü kumral saç rengi
Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü kumral rengi evde nasıl elde ederiz?

ÖNEMLİ : Küllü kumral rengi açıcı kullanmadan maalesef elde edilemeyen bir renktir. Saçınızın rengi halihazırda açıksa ve sarışın- kumral denebilecek kadar açık tenliyseniz boyanın tutması daha kolay olacaktır.

UYARI: Açıcı kullanmadan boyanmaya çalışılan kumral rengi istenilen sonucu vermeyecek, saçta kızıl- turuncu yansımalara sebep olacaktır.

küllü kumral saç rengi tonları - boyaları ve evde boyama rehberi 7

Küllü kumral saç boyama uygulaması;

Öncelikle açıcıyla başlayacağız. Tecrübesi olanlar için kolay olan bu işlem daha önce denememiş olanlar için zor olacaktır profesyonel yardım gerekebilir.

1. Üzerinize eski kıyafetlerinizden giyin ve öncelikle saçınızı güzelce tarayın. Karışık saça boya güzel işlemeyeceğinden bu önemlidir.

2. Açıcıyı bir kasede ölçüye ve saç uzunluğunuza göre hazırlayın. Krema kıvamına gelinceye kadar karıştırın.

3. Saçınızın uçlarından başlayarak fırça yardımıyla diplere gelmeden saçınıza yedirin. Dipleri en son halledeceğiz.

4. Tüm saça yedirdikten sonra 20 dakika bekleyin kalan açıcıyı saç diplerinize yedirin. Saç dibi sıcaklığın etkisiyle çabuk açılacağından bu aşamayı en sona bırakıyoruz.Bir streç ya da folyoyla saçınızı sarın.

5 . Saçınızı sık sık kontrol edin aksi takdirde saçınız yanabilir zarar görebilir.

6. Seçtiğiniz kumral tonuna uygun olacak dereceye geldiğinde ( açık renk saçlarda 20-30/ koyu renk saçlarda 30-35 dakika) yıkayın ve açıcıyı iyice saçınızdan arındırın.

Şimdi sıra boya işleminde;

İstediğiniz kumral tonuna uygun boyayı seçip ( koyu renklerdeki kumral tonları 6.1 ve 7.1/ açık renk kumral tonları 8.1 ve 9.1) olmak üzere boyayı kutudaki tarife göre hazırlayın.

Açık renk kumral kullanmak istetenlerde ilk haftada yeşillik kalabilir ileriki zamanlarda akacaktır ve vereceğim cila tarifiyle bu sorunları ortadan kaldıracağız.

– Boyayı yıkayıp kuruttuğunuz saçınıza uygulayın. Yine kontrol ederek istediğiniz tonlara ulaşınca ve kutunun üzerindeki süreyi dikkate alarak saçınızda bekletin. Ardından yıkayın ve kurutun. Küllü kumral saç renginiz hazır.

ÖNEMLİ : İleriki zamanlarda saçınızda akmaya bağlı turunculuklar oluşabilir. Benim tavsiyem 2 haftada bir olacak şekilde saçınıza cila uygulamanız. Vereceğim cila tarifiyle tekrar eski kumral tonuna saçınızı döndürmüş olacaksınız.

küllü kumral saç rengi tonları - boyaları ve evde boyama rehberi 8

Küllü Kumral Saç Rengi için Cila nasıl yapılır?

Bu cilayla saçlarınızdaki turuncu olan kısımlar bitecektir. Cila uygulaması saçlarınızın ne kadar açık olduğu veya koyu olduğu göz önünde alınarak 7.1 numara saç boyasının ½ si yani yarısını bir kaba sıkalım ve 1 yemek kaşığı kadar da yüzde%9 luk Oksidasyon ilave edelim.Son olarak da 1 çay bardağı kadar çeşme suyundan ekleyip güzelce karıştıralım.

Temiz ve ıslaklığı giderilmiş saçlara güzelce yedirerek saçlara sürelim.Sonrasında on beş dakika bu karışım saçlarda bekletelim ,daha sonra güzelce yıkayıp sonrasında durulayalım.

Cila işlemi on beş gün sonrasında tekrardan yapmak opsiyoneldir. Bu cila işlemi saçlarınızdaki kızıllığı yok edecektir. Kumral tonlarını korumak için bu işlem mutlaka yapılmalıdır.

saç9
Colormax 7.1 ile küllü kumral saç rengi uygulanan ( 2020 yılı itibarı ile 15 tl ) Video anlatım.

Kuaförde küllü kumral saç boyatmanın maliyeti nedir?

Saçınızın tonuna ve uzunluğuna göre değişen bu maliyet kuaförün bulunduğu semte ve popülerliğine göre de değişkenlik göstermejtedir. Kumral saçlarda açıcı işlemi olarak ek işlemler ve bazı durumlarda tekrarlanan boya akıtma aşamaları bulunduğundan, fiyat artmaktadır.

Kuaförde kumral saç boyatmanın maliyeti ortalama 300-1200 tl arasındadır.

Aşağıdaki saç rengi doğal açık küllü kumral saç rengidir.

saç17

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

133 yorum

Popüler Yorumlar

Saç boyasında amonyak varsa yada oksidan vs kullandıysanız kızılmsı bakır, hatta turuncu olabilir. Küllü boya numaraları .1 yani örneğin 7.1 yada kullanabilirsiniz. Saç renginiz açılmadı ise açmanız gerekecektir evet.

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Naz hanım ben saçımı çaçık küllü kumral istiyorum böyle sarı yansımalar olan daha önce saçma balyaj attrmştm ama zemin küllü açık kumral olmadğı için sonuç benm için hüsran olsu balyajjlarım turuncu oldu sonra dedm kuaförüme biz ilk önce zenmini otutturalm açık küllü kumral kaç kere int gösterdm bu renfg istyorum die ama bi türlü tutturamadı bugün son bi şans verip tekrar boyadık bu seferde koyu kumral oldu loreal 9.1 le bir iki defa boyayıp sonra 8.1 açık küllü kumral boyasm istediğim rengi elde edebilirmym cevabnz için teşekkürler

Cevapla
Naz Kaya  -  6 Temmuz 2014 / 13:38

Koyu kumral ise suanki saç renginiz sadece küllü sarı ile saçlarınızı boyamanız yeterli olacaktır. 20-25 dk bekleyin ve yıkayın.

Cevapla

Merhabalar nazlı hanım ben çok açık küllü kumral rengini çok seviyorm saçım şuan koyu kumral ama yıkadıkça biraz yumuşadı rengi saçımı açık küllü kumral yapmak istesem açık küllü kumralın içine ne kadar küllü sarı koymalıyım çünkü ben açılmasnı ve koyu düşmesini istemiyorum birde kızıl bakır yansımalar olmaz dmi saçmda çünkü ben küllü istiyorum cevabınız için şimdiden teşekkürler

Cevapla
Naz Kaya  -  13 Temmuz 2014 / 21:52

Küllü sarı saç boyası içine yarım tüp küllü kumral saç boyası karıştırıp saçlarınızı öneriyorum. Çünkü kolayca açılmaz saç rengi bu şekilde bir kaç ton açılıp açık küllü kumrala yakın bir ton olur. Ama tamamen küllü olmasını beklemeyin hafif atın tonları oluşabilir.

Cevapla

Nazlı yazmışım kusura bakmayın naz hanım 🙂

Cevapla

ben sacmı sjyahtan actrtmstm suan saclarımda bakrlııkta var sarılıkta küllü açık kumral ve açık kumralı karıştırıp boyasam tutarmı

Cevapla
Naz Kaya  -  17 Temmuz 2014 / 22:36

Küllü kumral saç boyası içine yarım tüp küllü sarı karıştırarak elde ettiğiniz saç boyası ile saçlarınızı boyayabilirsiniz.

Cevapla

Naz hanim merhaba.. ben sacimin diplerini 7.65 altin pariltili boyaya boyadim uclardini boyamadim çünkü uclarini actirmismistim sariya. Diplerinde ki boya akınca 8.1 acik kullu kumrala boyasam nasil olur ?

Cevapla

Saçın Tamamını mı boyamayı düşünüyorsunuz.

Cevapla

uzun süredir kızıl boyadım saçlarımı sıkıldım degiştirmek istedim nası lanet boyaymış akmadı açıcı kullanmak istemedm cansız ince telli yapısından dolayı araştırırken kahve kapatırı okudum ve çikolata kahveye boyadım sonuç dipler tuttu geri kalan kızıl kaldı güneştede diplerde bi yeşillik var sanki… dogal tonlar olsun istiyorum açıcı kullanmadan kullu koyu kumral renkleri çok hoş ama ne olur bilmiyorum sizce ne yapayım … şimdiden teşekkürler

Cevapla

Kızılı akıtmadan boyadağında o tarz sorunları maalesef yaşarsın.

Cevapla

mrh.saçımı 1 buçuk ay önce karamele boyatıp aralarına mokka rengi ışıltılar attırdm zamanla rengi açıldı ve turunculukları arttı turunculuklardan kurtulmak için palettenin 8.1 küllü açık kumralını denedim ama pek bi faydası olmadı turunculuk ve kızıllık hala var ben 15. arkası dönük fotoğraftaki gibi serenay sarıkayanın saçının renginde küllü renk istiyorm sizce hangi renkleri kullanmalıyım şimdiden tşkler.

Cevapla

Merhaba Saçlarınızda açıcı kullanmış mıydınız daha önce? Ayrıca Küllü Kahve tonları boyadığınızda turunculaşma oluyorsa 10 gün sonra tekrar boyayın. 3

Cevapla

merhabalar benim sacim nevacolor 8.07 karamel fakat bordomsu bi renk mi desem anlayamdkm ķüllu kumral istiyorum ne yapmam lazım :/

Cevapla

Kızıl mı vardı daha önce saçlarında? Kendi saç rengin nedir? Bu bilgiler çok önemli.

Cevapla

Merhabalar. Ben en son 2 ay once kizil kahveye boyamistim sacimi. Simdi akti baya ve artik kahve uclara sari ombre istiyorum. Ama kuaför olmaz sacinda kizillik var pembe olur dedi. Küllü kahveye boyasam kizillik kaybolur mu cevabı merak ve sabırsızlıkla bekliyorum

Cevapla

Kızıllık kaybolmaz gamze hanım aralarda çıkar hatta yeşillik vs de olur diplerde. Akıtman lazım o kızıllığı.

Cevapla

Nasil akitacagim peki

Cevapla

Orial yada diğer ürünleri kullanarak. dereceleri vardır koyudan açışa gittikçe arttırmak gerekir. Sitemizdeki arama kısmına saç rengi açma yazarsanız pek çok makaleye ulaşabilirsiniz.

https://www.bakimlikadin.net/arama/?cx=partner-pub-7121583950995445%3A5867707971&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=sa%C3%A7+rengi+a%C3%A7ma&sa=ARA

Cevapla

Merhaba,
Benim sac rengim amber kahve,ilkresimdeki modelin sac rengi çoook hoşuma gitti.Direk küllü kumarla mi boyasam , yoksa sizin önerileriniz nelerdir ogrenebilirmiyim? Kendim boyamak istiyorum

Cevapla

saçlarınızı azda olsa açmadan o rengi tutturamazsınız gül hanım. Önce 20 vl açın sonra 8.1 e boyayın.

Cevapla

saçım siyah koyu kestane ve küllü kahvelerden istiyorum ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

Cevapla

boyalı mı saçların? sa.larını 20 vl kadar açtıktan sonra 7.1 e boyayabilirsin. Küllü kahve olur.
https://www.bakimlikadin.net/2015/02/05/oryal-ile-sac-acma/

Cevapla
Zeynep evin  -  15 Mayıs 2015 / 00:25

Saçlarım siyahtan acık kahve olması için kuaför tarafından acıcı ile acıldı ve şimdi saçlarım kahve yerine turuncu oldu . Ten rengim esmer ama küllü kumral istiyorum şuanda bu kızıllıktan kurtulmak için. Ne önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim .

Cevapla

Merhaba zeynep? kızıllık mı? Koyu kestane olmasın saçların. Sana tavsiyem gittiğin kuaförün yanından dahi geçme. Saç boyası olarak 6.1 loreal küllü kumral kullanabilirsin.

Cevapla

Merhaba
Saçımı 1 ay önce palette 6.70 bakır kahveye boyamıştım epey akmaya başladı küllü açık kumrala dönmek istiyorum ne yapabilirim ? Hangi numarayı kullanabilirim yada iki boya birdenmi karıştırmam Lazım ?

Cevapla

O bakır kızıl renkleri akıtmanız lazım ki turuncu renge gelene kadar boyayacağınız renk tutsun. Bakır ve kızıol yansımalar olmadan boyarsanız sorun olur. boya olarak ise 7.1 tercih edebilirsiniz.

Cevapla

Merhaba
Saçımı oryalle actirip platin yaptırdım. Üstten 5 parmak küllü kumral yapıldı. Şimdi bir iki parmak diplerim çıktı. Kendi saçım Asya tipi inatçı siyah. Dip boyamı 8.1 tonunda kendim yapmak istiyorum. Direk 8.1 denedim küçük biyerde. Turuncu oldu. Nasıl elde edebilirim bu rengi.

Cevapla

turuncu olmasının rengi diplerinde açılmasının derektiği ama dip boyanızı kendiniz açmanızı kesinlikle önermem. Çok kötü yan etkileri olabilir. Saçlar dökülebilir, saç deriniz yıpranırsa kel bile kalabilirsiniz maalesef. Kuaförler bir dipleri açmayı sevmez ve istemez.

Cevapla

merhaba saçımı 10 gün önce boyattım boyatmadan önce diplerim kendi saçım yani koyu kahve idi uçlarım ise sarıydı ben tek renk olması için kumrala boyatmak istedim fakat diplerim koyu olduğu için oryalle açma işlemi yaptı tam sarı değil turuncu olana kadar açma işlemi yaptı boyadıktan sonra uçlarım istediğim gibi oldu fakat diplerimde hafif turunculuk meydana geldi ve 1 hafta sonra uçlarım sarı diplerim neredeyse turuncu gibi ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim…

Cevapla

Diplerinizden başlayarak 7.1 yada daha koyu olmasını isterseniz 6.1 saç boyası kullanın saçlarınızı kontrol ederek 10-20 dk sonra saç uçlarınıza gene kadar tarak yardımı ile saçlarınızı uçlara akıtın 10 dk daha bekledikten sonra saç uçlarınızı ılık su ile yavaş yavaş ovalayarak bi 5 dk kada bekletin ve saçlarınızı durulayın. Kolay gelsin.

Cevapla

Merhabalar. Benim doğal saçım çok güzel bir kumraldı, daha sonra tabiri caiz ise estiler ve ben saçımı gidip karamel tonlara boyattım sonra bana hiç yakışamdı küllü kumralşa devam ettim ancak turunculuklar gitmiyor hala yansıma var kapatamıyorum saçımda krepe balyajda vardı küllü kumralla kapattım, şimdi saçımı beyaz sabunla akıtıp acaba nevaclour küllüye boyasam ne olur?

Cevapla

Küllünün hangi tonu o da önemli tabi. 6.1 gibi daha koyu küllü kumral saç boyalarını denemelisiniz. Loreal İnoa tercih etmenizi öneririm.

Cevapla

Saçım koyu kumraldı oryalle actık boyadık şuan karamel ben acık küllü kumral olmasını istiyorum ne yapabilirim

Cevapla

Saçınızı 7.1’e boyasınızda karamel turuncu renkler kalabilir. 6.1 küllü kumral o tonu deneyebilirsiniz.

Cevapla

Iyi günler benim saçlarım koyu kahve çok fazla beyazim var yaşım daha 27 saçlarımı daha önce 3 defa actirdim şimdi açık küllü kahve olmasını istiyorum ne yapmam lazım

Cevapla

Saçlarınız yıpranmış olabilir o nedenle boya ile uzun zamanda (3-5 ay süre)da bir kaç kere boyayarak daha açık bir renge dönmenizi öneririm. Boya olarak da 7.1 – 8-1 kullanabilirsiniz.

Cevapla
gözde  -  14 Ekim 2015 / 01:01

merhaba ben saçımı kızıla boyatmıştım. ancak daha sonra pişman oldum ve koyu kahveye boyattım. 3 hafta sonra kızıllar alttan çok çıkmaya başladı. loreal in 6.1 koyu küllü kumralını boyadım saçıma. ışıkta turuncu şekilde kızıllar hala gözüküyor. sonra küllü kumrala boyamaya devam etsem kızıl yansımalardan kurtulabilir miyim acaba. çünkü şuana kadar açtırma yapmadım yıpranmasın diye. bundan sonrada açtırmak ve ya akıtmak istemiyorum. teşekkürler

Cevapla

Merhabalar O zaman Saçlarınızı beyaz sabunla yıkayıp kızılların turuncuların gitmesini beklemek gerekiyor. Turuncu yansımalar geldikçe küllü kumral’a boyamaya devam edin zamanla doğal rengine gelecektir.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et