Tüm Saç Renkleri

Küllü Kumral Saç Rengi Tonları – Boyaları ve Evde Boyama Rehberi

Küllü kumral saç rengi her kadının oldukça beğendiği ve evde kolayca boyayabileceği bir saç rengidir. Bu yazımızda sizlere farlı saç renklerinden – küllü kumral renginin nasıl elde edilebileceği açıklayacağız.

Bu saç rengi sonbahar kış için saçlarını boyatmayı düşünenlerin ilk tercih edebileceği renkler arasına girmeli.

Çünkü kış aylarında koyu renkler dışında sıcak tonlar yani karamel bal köpüğü bakır tonları son derece uyumsuz görünebiliyor.

Mevsimler de saç rengimizi seçmemizde etken olduğu için şimdi bu aylarda küllü tonlara geçmenin tam zamanı. Küllü tonlar son derece doğal ve tarz bir görünüm sunar sizlere.

Kendi saçınız çok açık Küllü sarı ise;

küllü kumral saç rengi tonları - boyaları ve evde boyama rehberi 6

Bu saç rengini saçlarınız kahverengi ise çok açık küllü sarı ile 1 yada 2 boyamada elde edebilirsiniz. Bu saç rengini esmer hanımlara önermemekle birlikte buğday tenlilerde  çok açık olmamak kaydıyla yakışan renkleri de mevcuttur. Beyaz tenli yada buğday tenliyseniz hiç düşünmeden boyatabilirsiniz.

Küllü kumral saç rengi tonları nelerdir?

Bildiğiniz gibi kumral rengi içinde bakırlık- turunculuk barındırmayan soğuk alt tonlu bir renktir. Kahveye yakın bu rengin sarı tonların da da uyarlaması mevcuttur.

Boya Numaraları ile ilgili Bilgi: Boya numaralarında sonunda “1” rakamı bulunan renkler içinde küllülük barındırmaktadır. Boyanın ilk numarası tonunu ikinci numarası ise alttan gelen ışıltının- yansımanın rengini belirler.

Küllü kumral boya numaraları; 6.1- 7.1- 8.1 -9.1 ‘ dir. Numaraların başındaki rakam arttıkça açık renk saç elde etmiş olursunuz. 6′ lı rakamlar daha koyuyken 9′ lu rakamlar daha sarıya yakın açık renklerdir.

Küllü Kumral Saç Rengi Boya Markaları ve Numaraları

L’OREAL PARIS EXCELLENCE CREME Kumral Küllü Saç Boyası 7.1 – 28 tl

Farmasi Farmacolor Saç Boyası 7.1 Küllü Kumral – 28 tl

Wella Koleston Kit Saç Boyası 7/1 Küllü Kumral – 7.5 tl

Marvel Colors Saç Boyası 8.1 Açık Küllü Kumral – 33 tl

Color Specialist Set Saç Boyası Küllü Sarı 8-1 – 19 tl

Sea Color Set Boya 7.1 Küllü Kumral 10 tl – Sea Color Saç Boyası 8.11yoğun Açık Küllü Kumral – 18.5 tl

Igora Saç Boyası -Royal Absolutes 7-40 Kumral Bej Doğal – 42 tl

Palette Deluxe 7-1 Küllü Kumra – 16 tl

Colorx Saç Boyası Açık Küllü Kumral – 17 tl

Tüm küllü kumral saç boyaları için google alışveriş sayfasına bakabiliriniz.

küllü kumral saç rengi
Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü kumral rengi evde nasıl elde ederiz?

ÖNEMLİ : Küllü kumral rengi açıcı kullanmadan maalesef elde edilemeyen bir renktir. Saçınızın rengi halihazırda açıksa ve sarışın- kumral denebilecek kadar açık tenliyseniz boyanın tutması daha kolay olacaktır.

UYARI: Açıcı kullanmadan boyanmaya çalışılan kumral rengi istenilen sonucu vermeyecek, saçta kızıl- turuncu yansımalara sebep olacaktır.

küllü kumral saç rengi tonları - boyaları ve evde boyama rehberi 7

Küllü kumral saç boyama uygulaması;

Öncelikle açıcıyla başlayacağız. Tecrübesi olanlar için kolay olan bu işlem daha önce denememiş olanlar için zor olacaktır profesyonel yardım gerekebilir.

1. Üzerinize eski kıyafetlerinizden giyin ve öncelikle saçınızı güzelce tarayın. Karışık saça boya güzel işlemeyeceğinden bu önemlidir.

2. Açıcıyı bir kasede ölçüye ve saç uzunluğunuza göre hazırlayın. Krema kıvamına gelinceye kadar karıştırın.

3. Saçınızın uçlarından başlayarak fırça yardımıyla diplere gelmeden saçınıza yedirin. Dipleri en son halledeceğiz.

4. Tüm saça yedirdikten sonra 20 dakika bekleyin kalan açıcıyı saç diplerinize yedirin. Saç dibi sıcaklığın etkisiyle çabuk açılacağından bu aşamayı en sona bırakıyoruz.Bir streç ya da folyoyla saçınızı sarın.

5 . Saçınızı sık sık kontrol edin aksi takdirde saçınız yanabilir zarar görebilir.

6. Seçtiğiniz kumral tonuna uygun olacak dereceye geldiğinde ( açık renk saçlarda 20-30/ koyu renk saçlarda 30-35 dakika) yıkayın ve açıcıyı iyice saçınızdan arındırın.

Şimdi sıra boya işleminde;

İstediğiniz kumral tonuna uygun boyayı seçip ( koyu renklerdeki kumral tonları 6.1 ve 7.1/ açık renk kumral tonları 8.1 ve 9.1) olmak üzere boyayı kutudaki tarife göre hazırlayın.

Açık renk kumral kullanmak istetenlerde ilk haftada yeşillik kalabilir ileriki zamanlarda akacaktır ve vereceğim cila tarifiyle bu sorunları ortadan kaldıracağız.

– Boyayı yıkayıp kuruttuğunuz saçınıza uygulayın. Yine kontrol ederek istediğiniz tonlara ulaşınca ve kutunun üzerindeki süreyi dikkate alarak saçınızda bekletin. Ardından yıkayın ve kurutun. Küllü kumral saç renginiz hazır.

ÖNEMLİ : İleriki zamanlarda saçınızda akmaya bağlı turunculuklar oluşabilir. Benim tavsiyem 2 haftada bir olacak şekilde saçınıza cila uygulamanız. Vereceğim cila tarifiyle tekrar eski kumral tonuna saçınızı döndürmüş olacaksınız.

küllü kumral saç rengi tonları - boyaları ve evde boyama rehberi 8

Küllü Kumral Saç Rengi için Cila nasıl yapılır?

Bu cilayla saçlarınızdaki turuncu olan kısımlar bitecektir. Cila uygulaması saçlarınızın ne kadar açık olduğu veya koyu olduğu göz önünde alınarak 7.1 numara saç boyasının ½ si yani yarısını bir kaba sıkalım ve 1 yemek kaşığı kadar da yüzde%9 luk Oksidasyon ilave edelim.Son olarak da 1 çay bardağı kadar çeşme suyundan ekleyip güzelce karıştıralım.

Temiz ve ıslaklığı giderilmiş saçlara güzelce yedirerek saçlara sürelim.Sonrasında on beş dakika bu karışım saçlarda bekletelim ,daha sonra güzelce yıkayıp sonrasında durulayalım.

Cila işlemi on beş gün sonrasında tekrardan yapmak opsiyoneldir. Bu cila işlemi saçlarınızdaki kızıllığı yok edecektir. Kumral tonlarını korumak için bu işlem mutlaka yapılmalıdır.

saç9
Colormax 7.1 ile küllü kumral saç rengi uygulanan ( 2020 yılı itibarı ile 15 tl ) Video anlatım.

Kuaförde küllü kumral saç boyatmanın maliyeti nedir?

Saçınızın tonuna ve uzunluğuna göre değişen bu maliyet kuaförün bulunduğu semte ve popülerliğine göre de değişkenlik göstermejtedir. Kumral saçlarda açıcı işlemi olarak ek işlemler ve bazı durumlarda tekrarlanan boya akıtma aşamaları bulunduğundan, fiyat artmaktadır.

Kuaförde kumral saç boyatmanın maliyeti ortalama 300-1200 tl arasındadır.

Aşağıdaki saç rengi doğal açık küllü kumral saç rengidir.

saç17

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

133 yorum

Popüler Yorumlar

Saç boyasında amonyak varsa yada oksidan vs kullandıysanız kızılmsı bakır, hatta turuncu olabilir. Küllü boya numaraları .1 yani örneğin 7.1 yada kullanabilirsiniz. Saç renginiz açılmadı ise açmanız gerekecektir evet.

Yoruma git

Tüm Yorumlar

ine ben 7 numarali resmi istiyorum acaba ne reg oldunu soylermisinis lorealda acik kullu renk yok

Cevapla
Naz Kaya  -  13 Şubat 2014 / 12:15

Suzan Hanım 7. saç rengi küllü kumraldır. Lorealde açık küllü kumral yok ancak açık külü sarı var. saç renginizi açacaksanız küllü sarıyı kullanabilirsiniz.

Cevapla

Saclarim suan bronz bakir kahve gibi bi renk ve artik tamamen kendi sacim gibi yani kumral olmasini istiyorum suan elimde izlanda kullu sari boya var 7.1 bunla bayosam nasil olur istedigim renkler tam olarak yukardaki gibi.

Cevapla
Naz Kaya  -  17 Şubat 2014 / 17:00

Merve Hanım küllü sarı saç boyası içine yarım tüp küllü kumral karıştırarak elde ettiğiniz boyayı saçlarınıza uygulamanızı öneriyorum.

Cevapla
aslı demirkan  -  26 Şubat 2014 / 01:14

Naz hanım merhabalar. saçım kısa sürelerde çok fazla işlemden geçti yandı ve koptu. şuan platin sarısı. Platin istemiyorum ama koyu renklerden de yana değilim açık küllü sarı diye düşündüm fakat daha fazla riske girmek istemiyorum. Platinin üzerine küllü sarı boyasam nasıl bir renk elde edebilrim

Cevapla
Naz Kaya  -  26 Şubat 2014 / 10:44

Aslı Hanım açık renk saçlar koyulaştırılmak istendiğinde direk hangi tonu istiyorsanız o boyayı alarak saçlarınızı boyayabilirsiniz. Küllü sarı istiyorsanız küllü sarı ile boyamanızı öneririm.

Cevapla
m.derya  -  7 Mayıs 2014 / 17:43

Merhaba Naz Hanım saçımın uçları küllü kumral,üst kısımlarda turunculuk var,üzerinde sarı balyaj,dipler kestane kendi saçım. çağla şikelin küllü sarısını isterken bu hale geldi.uçlarını yeşile döndürmeden nasıl küllü,biraz da ışıltılı açık kumral/sarı elde edebilirim? Açık küllü sarı içine yarım tüp açık küllü kumral eklesem olur mu?İçinden çıkamıyorum.:) Şimdiden teşekkürler.

Cevapla
aslı demirkan  -  26 Şubat 2014 / 01:42

Naz hanım merhabalar. saçım kısa sürelerde çok fazla işlemden geçti yandı ve koptu. şuan platin sarısı. Platin istemiyorum ama koyu renklerden de yana değilim açık küllü sarı diye düşündüm fakat daha fazla riske girmek istemiyorum.Platinin üzerine hangi işlemi uygulasam resimdeki gibi bi sonuc alabilirm
http://www.kizlarindunyasi.com/wp-content/uploads/2013/12/%C3%A7a%C4%9Fla-%C5%9Fikel-35.jpg

Cevapla
seval cakir  -  1 Mart 2014 / 08:53

Naz hanim merhabaa . Benim sacim sari ara ara turunculuklar var acik kumrala boyamak istiyorum ama yesermesini hic istemiyorum ne yapmaliyim?

Cevapla
Naz Kaya  -  2 Mart 2014 / 20:11

Seval Hanım küllü kumral saç boyası ile saçlarınızı boyamanızı öneriyorum. Kesinlikle yeşerme olmaz merak etmeyin. Ancak daha canlı bir kumral isterseniz fındık kabuğu rengi ile de boyayabilirsiniz.

Cevapla
tülay özcelık  -  19 Mart 2014 / 20:58

mrb naz hanım nasılsnız oncelıkle benım 13 numaralı resım gıbı ıstıyorum saclarımı loryalın kullu kumralına boyadım cok koyu oldu sımdı kolestonun aldım kullu kumralını ıcıne ne karıstırım oyle olsun rengı kolestondan soyleyın lutfen oyle bı renk ıstıyorum tsk ederım

Cevapla
tülay özcelık  -  20 Mart 2014 / 18:23

NAZ hanım cevap beklıyorum sız<den ama ben buarada gıttım boyadım ve dıplerım cok koyu oldu napıcamı bılmıyorumya cevap beklıyorum

Cevapla
Naz Kaya  -  27 Mart 2014 / 15:47

Tülay Hanım açık küllü sarı saç boyası içine yarım tüp küllü kumral saç boyası karıştırarak saçlarınızı boyamanızı öneriyorum.

Cevapla
tülay özcelık  -  20 Mart 2014 / 18:25

naz hanım bu arada sızı bekleyemedım ve gıttım boyadım ve cok koyu oldu farklı bı marka ama aynı renk kullu kumral sadece dıplerımı boyadım ama koyu oldu napıcam bılmıyorum

Cevapla
nesrin  -  2 Nisan 2014 / 01:51

merhabalar naz hanım.sac diplerim karamel geri kalanı sarıydı turuncu olmaya başlamıştı kolestonun 6,0 kahve tonuyla boyadım.saclarım koyu oldu yıkandıkça açıldı acık kahveye döndü yukarıdaki gibi ünlü mankenin saçları gibi istiyorum küllü kumral hangi sac boyaları ile elde edebilirim.sac boyası ve numaralarını verirmisiniz acilen.şimdiden teşekkürler.

Cevapla
Naz Kaya  -  2 Nisan 2014 / 10:29

Nesrin Hanım loreal 7.1 küllü kumral ya da palette 7.1 küllü kumral saç boyalarından birini kullanabilisiniz.

Cevapla
NESRİN  -  2 Nisan 2014 / 16:23

NAZ HANIM TEŞŞEKKÜR EDERİM.EKLEMEYİ UNUTMUŞUM SAC DİPLERİM KOYU KAHVE GERİ KALAN ACIK KAHVEYLE SARI KARIŞIMI.BEN BUĞDAY TENLİ KAHVE GÖZLÜ U SEKLİNDE YÜZÜM HANGİ TON İİ GİDER BANA.ACİL YAZARSANIZ SEVİNİRİM BOYA ALMAYA GİDİCEM.KAC TÜP ALMALIYIM HANGİ RENKLERİ BEKLİYORUM.

Cevapla
NESRİN  -  2 Nisan 2014 / 16:30

NAZ HANIM YİNE BEN 🙂 2_7 VE 11 NUMARALI SAC RENKLERİ ÇOK GÜZEL HANGİSİNİ YAPMALIYIM ACELE CEVAP:))

Cevapla

Merabalar Benim saçlarım koyu kahve acaba röfle olarak küllü kumral yaptırsam nasıl olur tenim esmer

Cevapla
Naz Kaya  -  14 Nisan 2014 / 10:56

Aslı Hanım dore kumral yaptırmanızı öneririm kahve saçlarınızın arasına. Küllü kumral bir tuhaf görünebilir.

Cevapla

Merhaba naz hanım benim saçımın rengi kahve dipler koyu kumral saçımı küllü kumral yapmak istiyorum daha önce loreal 7.1 boyadım ama koyu oldu ne yapmam gerekiyor. Küllü açık sarı yapsam turunculuk yada yeşiller oluşurm

Cevapla
Naz Kaya  -  22 Nisan 2014 / 22:57

Ayşe Hanım küllü sarı saç boyası içine yarım tüp küllü kumral karıştırarak elde ettiğiniz saç boyası ile saçlarınızı boyamanızı öneriyorum. Yeşillenme olmaz merak etmeyin.

Cevapla

Merhaba .benim saçlarım karamel kahve.koyu küllü kumral yapmak istiyorum evde nasıl yapabilirim lütfen yardımcı olur musunuz. :((

Cevapla
Naz Kaya  -  28 Nisan 2014 / 11:44

küllü kumral saç boyası boyamanız yeterli olacaktır Zeynep Hanım

Cevapla

Merhaba. 1hafta önce saclarım açılarak bakır karamele boyandı. Ama memnun kalmadm hc yakışmadı. Bugun lorealın koyu küllü kumral ile kendim boyadım ve scım kahve rengne benzer koyu bi renk oldu. Esmerim koyu küllü kumral ya da Küllü kumral yapmak istiyorum. Lutfn bna yardmcı olun. Hangi boyaları kullanmamı önerirsniz küllú kumral için. Tesekkurler 🙁

Cevapla

Merhaba. 1hafta önce kuaförümrün önerisi ile saclarım açılarak bakır karamele boyandı. Ama memnun kalmadm hc yakışmadı. Bugun lorealın koyu küllü kumral boyası ile kendim boyadım ve scım kahve rengne benzer koyu bi renk oldu. Esmerim koyu küllü kumral ya da Küllü kumral yapmak istiyorum. Lutfn bna yardmcı olun. Hangi boyaları kullanmamı önerirsniz küllú kumral için. Tesekkurler 🙁

Cevapla

koxu kullu kmral istyrm ama seneye gelcek cewap sanırm

Cevapla

Naz hanım merhaba ben 7 ay önce fındık kabuğu boyattım su an kendiliginden acılmıs sekilde ucları ve ara ara acık renklerde diplerini koleston fındık kabugu boyuyorum acık küllü kumral istiyorum ama turunculuk ve sarı istemiyorum sizce ne yapmalıyım tesekkürler

Cevapla
Naz Kaya  -  10 Mayıs 2014 / 17:40

Merhaba Şeyda Hanm küllü sarı saç boyası ile saçlarınızı boyamanızı öneriyorum. 15 dk bekleyip yıkayın yıkamaya yakın diplere sürün dipler çabuk açılır çünkü.

Cevapla
munevver  -  12 Mayıs 2014 / 17:54

Merhaba naz hanim saclarimda sIk bi rofle var dipler 4 5 cm cikti kendi sac rengim kahvrrengi acik kumral veya acik kullu kumral istiyorum kendim dip ve uc arasindaki farki kapatarak bu rengi nasil elde edebilirim diplere ve uclara ayri islem ve bekleme suresi icin yardimci olursaniz sevinirim

Cevapla
Naz Kaya  -  17 Mayıs 2014 / 17:43

Merhaba öncelikle saç renginizin açılması için saçlarınızı küllü sarı ile boyamalısınız ancak unutmayın ki hiçbir boya evde tamamen küllü bir sonuç ortaya çıkarmaz. En iyi boya sizin için şuan küllü sarı gibi görünüyor. Boyayı saçlarınızda 20 dk bekletmenizi yeterli olacaktır. Diplere yıkamaya yakın sürün

Cevapla

Merhaba, size bir sorum olucaktı, saçlarıma silici uyguladım saçımdaki,siyah boyayı sildi tamamen ,limon renklerinde bir renk elde ettim, açık kullu tonlarında kumral istiyorum , bana boya numaralarını önerebilirmisiniz? Teşekkurler

Cevapla

Merhaba, size birşey sorucaktım. Saçlarımda beş ay önce yaptığım siyah boyalar vardı , kuaforumden silici satın alıp saçıma zarar vermeden siyah boyayı saçımdan sildim, saçlarım açık limon portakal tonlarında bir renk oldu . Açık kullu tonlarında doğal ve içinde kesinlikle kızıllık olmayan bir kumral rengini hangi ton boyalarla elde edebilirim? Önereceğiniz boyaların numaralarını ve markalarını da yazarsanız çok sevinirim, şimdiden çoook teşekkürler:)

Cevapla
Naz Kaya  -  24 Mayıs 2014 / 17:39

Loreal 9.1 küllü sarı saç boyası içine yarım tüp 7.1 küllü kumral karıştırarak elde ettiğiniz boya ile saçlarınızı boyayabilirsiniz. Ancak benim önerim kuaförde boyatmanızdan yana olur.

Cevapla

Merhabalar ben saclarimi oryalle actim turuncu oldu ve kuaföre gittim düzeltmek içinkoyu kumrala boyasada hala kizillik hakimdi gidip siyaha boyadim ve simdi merakediyorum küllü kumrala geçiş yapmam mümkünmü acaba

Cevapla
Naz Kaya  -  12 Haziran 2014 / 09:30

Saçlarınızı küllü kumral ile boyamanız gerekiyor. İlk boyamada elbette tamamen kızıllığı yok edemezdiniz. Bu nedenle şimdi tekrar küllü kumral ile boyarsanız kızıllıktan kurtulabilirsiniz.

Cevapla

mrb 2 gün önce saçlarımı boyattım röfle yaptı kuaför ama çok sarı oldu ön kısımlar kendi doğal saçım kumraldı bu sarı saçtan nasıl kurtula bilirim koyu kahve kapatırmı yada çikolata kahve ama okuduğum yorumlarda boyanın akmasıyla saçtayeşillenme gri gibi bir şey oluyormuş böyle bir şeyde yasamak istemiyorum yardımcı olun lütfen

Cevapla
Naz Kaya  -  29 Haziran 2014 / 15:39

Kahverengi saç boyası sarı saçlarınızı kapatacaktır. Ama kesin sonuç için çikolata kahve yapabilirsiniz. Hayır sizde yeşerme olmaz

Cevapla

Merhaba, benim kendi saçım normalde koyu kahverengiydi su anda kumrala dondum ama açık kumral saç rengi istiyorum. Bazı kuaforler sac rengini acip yapicagini soyluyo bazilari ise acilmadan birkac boyamada rengi tutucagini soyluyo sizce nasil olmali

Cevapla
Naz Kaya  -  6 Temmuz 2014 / 12:59

Küllü sarı ile saçlarınızı boyayın dipleri yıkamaya yakın boyayın. toplamda 15 dk bekleyip yıkayın saç renginiz açılarak açık kumral olacaktır.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et