Tüm Saç Renkleri

Küllü Kumral Saç Rengi Tonları – Boyaları ve Evde Boyama Rehberi

Küllü kumral saç rengi her kadının oldukça beğendiği ve evde kolayca boyayabileceği bir saç rengidir. Bu yazımızda sizlere farlı saç renklerinden – küllü kumral renginin nasıl elde edilebileceği açıklayacağız.

Bu saç rengi sonbahar kış için saçlarını boyatmayı düşünenlerin ilk tercih edebileceği renkler arasına girmeli.

Çünkü kış aylarında koyu renkler dışında sıcak tonlar yani karamel bal köpüğü bakır tonları son derece uyumsuz görünebiliyor.

Mevsimler de saç rengimizi seçmemizde etken olduğu için şimdi bu aylarda küllü tonlara geçmenin tam zamanı. Küllü tonlar son derece doğal ve tarz bir görünüm sunar sizlere.

Kendi saçınız çok açık Küllü sarı ise;

küllü kumral saç rengi tonları - boyaları ve evde boyama rehberi 6

Bu saç rengini saçlarınız kahverengi ise çok açık küllü sarı ile 1 yada 2 boyamada elde edebilirsiniz. Bu saç rengini esmer hanımlara önermemekle birlikte buğday tenlilerde  çok açık olmamak kaydıyla yakışan renkleri de mevcuttur. Beyaz tenli yada buğday tenliyseniz hiç düşünmeden boyatabilirsiniz.

Küllü kumral saç rengi tonları nelerdir?

Bildiğiniz gibi kumral rengi içinde bakırlık- turunculuk barındırmayan soğuk alt tonlu bir renktir. Kahveye yakın bu rengin sarı tonların da da uyarlaması mevcuttur.

Boya Numaraları ile ilgili Bilgi: Boya numaralarında sonunda “1” rakamı bulunan renkler içinde küllülük barındırmaktadır. Boyanın ilk numarası tonunu ikinci numarası ise alttan gelen ışıltının- yansımanın rengini belirler.

Küllü kumral boya numaraları; 6.1- 7.1- 8.1 -9.1 ‘ dir. Numaraların başındaki rakam arttıkça açık renk saç elde etmiş olursunuz. 6′ lı rakamlar daha koyuyken 9′ lu rakamlar daha sarıya yakın açık renklerdir.

Küllü Kumral Saç Rengi Boya Markaları ve Numaraları

L’OREAL PARIS EXCELLENCE CREME Kumral Küllü Saç Boyası 7.1 – 28 tl

Farmasi Farmacolor Saç Boyası 7.1 Küllü Kumral – 28 tl

Wella Koleston Kit Saç Boyası 7/1 Küllü Kumral – 7.5 tl

Marvel Colors Saç Boyası 8.1 Açık Küllü Kumral – 33 tl

Color Specialist Set Saç Boyası Küllü Sarı 8-1 – 19 tl

Sea Color Set Boya 7.1 Küllü Kumral 10 tl – Sea Color Saç Boyası 8.11yoğun Açık Küllü Kumral – 18.5 tl

Igora Saç Boyası -Royal Absolutes 7-40 Kumral Bej Doğal – 42 tl

Palette Deluxe 7-1 Küllü Kumra – 16 tl

Colorx Saç Boyası Açık Küllü Kumral – 17 tl

Tüm küllü kumral saç boyaları için google alışveriş sayfasına bakabiliriniz.

küllü kumral saç rengi
Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü kumral rengi evde nasıl elde ederiz?

ÖNEMLİ : Küllü kumral rengi açıcı kullanmadan maalesef elde edilemeyen bir renktir. Saçınızın rengi halihazırda açıksa ve sarışın- kumral denebilecek kadar açık tenliyseniz boyanın tutması daha kolay olacaktır.

UYARI: Açıcı kullanmadan boyanmaya çalışılan kumral rengi istenilen sonucu vermeyecek, saçta kızıl- turuncu yansımalara sebep olacaktır.

küllü kumral saç rengi tonları - boyaları ve evde boyama rehberi 7

Küllü kumral saç boyama uygulaması;

Öncelikle açıcıyla başlayacağız. Tecrübesi olanlar için kolay olan bu işlem daha önce denememiş olanlar için zor olacaktır profesyonel yardım gerekebilir.

1. Üzerinize eski kıyafetlerinizden giyin ve öncelikle saçınızı güzelce tarayın. Karışık saça boya güzel işlemeyeceğinden bu önemlidir.

2. Açıcıyı bir kasede ölçüye ve saç uzunluğunuza göre hazırlayın. Krema kıvamına gelinceye kadar karıştırın.

3. Saçınızın uçlarından başlayarak fırça yardımıyla diplere gelmeden saçınıza yedirin. Dipleri en son halledeceğiz.

4. Tüm saça yedirdikten sonra 20 dakika bekleyin kalan açıcıyı saç diplerinize yedirin. Saç dibi sıcaklığın etkisiyle çabuk açılacağından bu aşamayı en sona bırakıyoruz.Bir streç ya da folyoyla saçınızı sarın.

5 . Saçınızı sık sık kontrol edin aksi takdirde saçınız yanabilir zarar görebilir.

6. Seçtiğiniz kumral tonuna uygun olacak dereceye geldiğinde ( açık renk saçlarda 20-30/ koyu renk saçlarda 30-35 dakika) yıkayın ve açıcıyı iyice saçınızdan arındırın.

Şimdi sıra boya işleminde;

İstediğiniz kumral tonuna uygun boyayı seçip ( koyu renklerdeki kumral tonları 6.1 ve 7.1/ açık renk kumral tonları 8.1 ve 9.1) olmak üzere boyayı kutudaki tarife göre hazırlayın.

Açık renk kumral kullanmak istetenlerde ilk haftada yeşillik kalabilir ileriki zamanlarda akacaktır ve vereceğim cila tarifiyle bu sorunları ortadan kaldıracağız.

– Boyayı yıkayıp kuruttuğunuz saçınıza uygulayın. Yine kontrol ederek istediğiniz tonlara ulaşınca ve kutunun üzerindeki süreyi dikkate alarak saçınızda bekletin. Ardından yıkayın ve kurutun. Küllü kumral saç renginiz hazır.

ÖNEMLİ : İleriki zamanlarda saçınızda akmaya bağlı turunculuklar oluşabilir. Benim tavsiyem 2 haftada bir olacak şekilde saçınıza cila uygulamanız. Vereceğim cila tarifiyle tekrar eski kumral tonuna saçınızı döndürmüş olacaksınız.

küllü kumral saç rengi tonları - boyaları ve evde boyama rehberi 8

Küllü Kumral Saç Rengi için Cila nasıl yapılır?

Bu cilayla saçlarınızdaki turuncu olan kısımlar bitecektir. Cila uygulaması saçlarınızın ne kadar açık olduğu veya koyu olduğu göz önünde alınarak 7.1 numara saç boyasının ½ si yani yarısını bir kaba sıkalım ve 1 yemek kaşığı kadar da yüzde%9 luk Oksidasyon ilave edelim.Son olarak da 1 çay bardağı kadar çeşme suyundan ekleyip güzelce karıştıralım.

Temiz ve ıslaklığı giderilmiş saçlara güzelce yedirerek saçlara sürelim.Sonrasında on beş dakika bu karışım saçlarda bekletelim ,daha sonra güzelce yıkayıp sonrasında durulayalım.

Cila işlemi on beş gün sonrasında tekrardan yapmak opsiyoneldir. Bu cila işlemi saçlarınızdaki kızıllığı yok edecektir. Kumral tonlarını korumak için bu işlem mutlaka yapılmalıdır.

saç9
Colormax 7.1 ile küllü kumral saç rengi uygulanan ( 2020 yılı itibarı ile 15 tl ) Video anlatım.

Kuaförde küllü kumral saç boyatmanın maliyeti nedir?

Saçınızın tonuna ve uzunluğuna göre değişen bu maliyet kuaförün bulunduğu semte ve popülerliğine göre de değişkenlik göstermejtedir. Kumral saçlarda açıcı işlemi olarak ek işlemler ve bazı durumlarda tekrarlanan boya akıtma aşamaları bulunduğundan, fiyat artmaktadır.

Kuaförde kumral saç boyatmanın maliyeti ortalama 300-1200 tl arasındadır.

Aşağıdaki saç rengi doğal açık küllü kumral saç rengidir.

saç17

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

133 yorum

Popüler Yorumlar

Saç boyasında amonyak varsa yada oksidan vs kullandıysanız kızılmsı bakır, hatta turuncu olabilir. Küllü boya numaraları .1 yani örneğin 7.1 yada kullanabilirsiniz. Saç renginiz açılmadı ise açmanız gerekecektir evet.

Yoruma git

Tüm Yorumlar

berkay  -  7 Ocak 2013 / 20:40

benim saçlarım açık röfleli sarıydı sonra ben kahverengine boyattrıdm daha sonra onun üstüne sarap kızılına boyattım fakat ucları aktı bakır sarı gibi bi renk oldu dibi ise hala kızıl.ben bu kızıldan kurtulma istiyorum saçımı küllü kumral tonlarından birine boyasam nasıl olur.şimdiden tesekkürler.

Cevapla
Naz Kaya  -  7 Ocak 2013 / 22:58

Kızıl tonlarından kurtulmak istiyorsanız kesinlikle küllü tonlarda bir renge boyatmalısınız.

Cevapla

saclarım bakır hangi renkle kapatırım

Cevapla

Merhabalar, ben saçımı açık küllü kumrala boyattım. önce boya ile rengi açtılar çünkü kendi saçım koyu bir renk. daha sonra yeniden küllü kumrala boyadılar. ancak resimlerdeki kadar açık bir renk olmadı. acaba üzerine kendim sarı ışıltılar vermek istesem, yani balyaj uygulasam, nasıl yapmam gerekir ve hangi ürünü önerirsiniz? teşekkürler…

Cevapla
Naz Kaya  -  7 Ağustos 2013 / 09:28

Merhaba İlknur Hanım Loreal markasına ait bir sarı saç boyasını kullanmanızı öneriyorum. Saçlarınızı evde balyaj yapmak istiyorsanız balyajlı olmasını istediğiniz kısımları ayırarak boyayın ve folyo ile kapatın diğer saçlara temas etmemesi için. renk yeterince açılınca saçlarınızı yıkayabilirsiniz.. Ancak çok fazla açılmasını önermiyorum. sadece ışıltı gibi bir görünüm daha hoş duracaktır.

Cevapla

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Yani küllü boyalı saçımın üzerine loreal markası ile boya yapsam sorun olmaz diyorsunuz öyle mi? Anladığım kadarıyla önce açıcı ile çok az açıp istediğim ton sarı rengine boyayacağım. Umarım doğru anlamışımdır. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Saygılar…

Cevapla
Naz Kaya  -  7 Ağustos 2013 / 13:06

İlknur Hanım sizinle paylaştığım bilgilerde boyayın kısmını yıkayın olarak değiştirdim yanlışlık olmuş afedersiniz. Direkt sarı boya ile boyayabilirsiniz önce açıcı kullanmanıza gerek yok. Ancak turuncu olmasını istemiyorsanız küllü sarı ile boyayın daha hoş bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Cevapla

Çok teşekkür ederim Naz Hanım. Hemen bunu uygulayacağım. Yardımlarınız için teşekkürler. İyi Çalışmalar…

Benim saçımın rengi turuncu gibi küllü kumrala boyasam tutarmı?

Cevapla
Naz Kaya  -  1 Eylül 2013 / 10:55

Merve Hanım küllü kumral saç boyası ile boyamanız en doğru seçim olacaktır ancak saç boyaları genellikle çok daha koyu bir renk ortaya çıkarıyor bu nedenle küllü kumral saç boyası içine yarım tüp küllü sarı ekleyerek boyarsanız daha çık bir küllü kumral elde edersiniz.

Cevapla

Şuan saçım koyu karamel oldu küllü kumrala boyasam küllü sarıda yarım tüp kullansam olurmu ?

Cevapla
Naz Kaya  -  5 Eylül 2013 / 19:17

Merve Hanım evet külü kumral içine yarım tüp küllü sarı karıştırarak boyayabilirsiniz. Küllü kumrala yakın bir renk olur.

Cevapla

Burdaki resimdekileer gibi olurmu ?

Cevapla

merhaba. ben esmerim ama tenim çok koyu değil saçlarım koyu kahve.13 numaralı saç rengini çok beğeniyorum.sizce bana olurmu.nasıl bu sacı elde edebilirim.

Cevapla
Naz Kaya  -  7 Eylül 2013 / 21:41

Merhaba 13. saç rengi küllü kumraldır bu saç rengi buğday tenli bayanlara son derece yakışıyor size de kesinlikle önerebilirim.

Cevapla
HaticeSelim  -  16 Eylül 2013 / 19:49

merhaba. benim saçlarım palette 7-554 altın karamel renginde bu rengı doğal saç rengımın uzerıne boyadım oyuzden gayet ıyı tuttu.Şimdı saç rengımı kullu kumrala boyatmak ıstıyorm acaba bu rengın ustune tutar mı ? saçlarım ınce daha fazla yıpranmamasını ıstemedgm için orealle açmak ıstemıyorm.acaba bu renge kendım boyarsam saçlarımı tam rengı yakalayabılr mıyım ?teşşekkurler şididen..

Cevapla
Naz Kaya  -  18 Eylül 2013 / 21:37

Merhaba altın karamel saç renginizi küllü kumrala dönüştürmeniz için küllü kumral saç boyası içine yarım tüp küllü sarı saç boyası ekleyerek elde ettiğiniz boya karışımını saçlarınıza uygulayabilir ve kumral tonlarında bir saç rengi elde edebilirsiniz. Evde saçlarınızı küllü kumraka dönüştürmeniz için uygulayabileceğiniz en iyi yöntem bu şekildedir.

Cevapla

merhaba naz hanım benim saçım siyahatı açtırdım altın karamel yaptırdım ama hiç beyenmedim üstelik saçım çok yandı şindi küllü kumral istiyorun kendim yapa bilirmiyim çok teşekkür

Cevapla
Naz Kaya  -  29 Eylül 2013 / 12:38

Merhaba Aysun Hanım saçlarınız şuan altın karamel ise küllü kumral saç boyası içine yarım tüp küllü sarı saç boyası karıştırarak elde ettiğiniz boyayı saçlarınıza uygulayabilir ve küllü kumral saç rengi elde edebilirsiniz.

Cevapla

Merhaba naz hanım ben saclarımı açıp açık kullu sarıya boyadım fakat kullanamadım uzerine kullu kumral boyamak istiyorum fakat koyu olmasını istemiyorum ne yapmamı onerirsiniz

Cevapla
Naz Kaya  -  29 Eylül 2013 / 12:47

Ayşe Hanım küllü kumral saç boyasının içine yarım tüp küllü sarı saç boyası karıştırarak saçlarınızı bu karışım boya ile boyamanız yeterli olacaktır.

Cevapla
semra yilmaz  -  7 Kasım 2013 / 15:23

mrb naz hanim ben esmerim saclarim koyu kahve rengi sacimi kullu kumrala boyamak istiyorum evde sizce o renk uygun muu kac defa boyamam gerek acilmasi icin ??

Cevapla
Naz Kaya  -  11 Kasım 2013 / 14:37

Merhaba Semra Hanım koyu kahve olan saçlarınızı evde küllü kumral yapmak istiyorsanız bu kesinlikle çok zor olacaktır. Çünkü küllü boyalar dahil evde boyamalarda yeterince küllü yapmıyor. Ancak en iyi yöntem küllü sarı saç boyası ile önce uçları 6-7 dk sonra tüm saçınızı boyayarak toplamda 15-20 dk bekleyip saçlarınızı yıkayın. Bu sayede saç renginiz açılır ve küllü kumrala yakın bir renk elde edebilirsin.

Cevapla
semra yilmaz  -  13 Kasım 2013 / 13:10

tesekkur ederim yardimlariniz icin…

Cevapla
Naz Kaya  -  13 Kasım 2013 / 13:38

Rica Ederim Semra Hanım..

Cevapla

meraba bana neolur yardımcı olun saçlarım siyahtı 3 ay boyamadım sonra kuaföre gittim saçlarımın rengini açtı sonra aklıma girip koyu kızıl gibi bişe yaptı gösterdi renkle alakası yoktu git gide saçımın rengide açılıyo bu kızıllıktan kurtulmak istiyorum sizce kolestonun açık küllü kahvesini kendim sürsem nasıl bir renk olur kızıllık gidermi?

Cevapla
Naz Kaya  -  15 Kasım 2013 / 14:05

Merhaba Derin Hanım size önerim Loreal’in küllü kumral saç boyası ile saçlarınızı boyamanızı öneriyorum. Hem kızıllıktan kurtulursunuz hem de doğal bir ton elde edersiniz. Kahve ile boyarsanız kızıllık pek azalmayacaktır. Ancak saçlarınız kızıl olduğu için renk değişimi kolay olmayacaktır. Çok koyu bir ton istiyorsanız yine loreal’in 5.1 küllü kahve saç rengini deneyin. Kolestonu kesinlikle önermiyorum. Hem çok yıpratıyor hem de istenen sonuç asla çıkmıyor.

Cevapla

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için

Cevapla
habibe aydın  -  10 Aralık 2013 / 16:48

benimde saçlarım şuan kızıl ama bu kızıldan kurtulmak istiyorum küllü kumral boyasam giderek kızıllık kapanır mı acaba ? yada küllü kumralla karıştırabileceğim başka renk var mıdır çünkü boyadıgımda çok koyu bir renk çıksın istemiyorum

Cevapla
Naz Kaya  -  14 Aralık 2013 / 16:16

Merhaba Habibe Hanım küllü sarı saç boyasının içine yarım tüp küllü kumral karıştırıp saçlarınızı bu boya ile boyamanızı öneriyorum. Küllü renk saçlarınızdaki kızllığı alacak açık kumral saç bir saç rengi elde edersiniz.

Cevapla

Merhabalar,
Benim sac dogal sac rengim koyu kumral – kahveydi. Sonra rofle yaptirdim ama rofleler beyaza yakin oldu, aradaki kahveler de turuncu/bakir karisimi oluyordu yikandikca. Begenmedigim icin gidip Garnier’in 4 Kahve’sini alip boyadim cok koyu oldu ve tahminimce aktikca turuncu yansimalar tekrar belirecek. Benim istedigim renk kendi sac rengime yakin bir renk, yani griye calan kahve/kumral gibi. Kullu kumrala veya kullu koyu kumrala boyarsam acaba koyu kahvenin altindaki rofleler aktikca yeserme yapar mi? Kumral yesertir, kullu tonlar da cok gri yapar rofleleri diyorlar. Ne yapayim bilemedim. Yardim ederseniz cok sevinirim. Tesekkurler

Cevapla
Naz Kaya  -  26 Aralık 2013 / 18:47

Merhaba Sadiye Hanım şuan saçlarınız koyu kahve ise açılması için yani kumral olması için küllü kumral saç boyası içine yarım tüp küllü sarı karıştırarak saçlarınızı boyamanızı öneriyorum. Bu sayede saç renginiz bir kaç ton açılarak kumral olur ve turunculuklar da kaybolur. Merak etmeyin kesinlikle yeşerme olmaz.

Cevapla

Kullu sarı ,kullu kumral lorealda kac numara???

Cevapla
Naz Kaya  -  17 Ocak 2014 / 17:08

küllü sarı 9.1
küllü kumral 7.1

Cevapla
fetiye  -  27 Ocak 2014 / 12:58

slm naz hanım ben saçımı yaşlaşık 6 ay önce mavi siyah yapmıştım ondan sonra boyamadım ve saçımı açık küllü kumral yapmak istiyorum. kuaförde açtırıp saçlarıma zarar vermek istemiyorum evde kendim yapmak istiyorum siyah renk baya aktı saçlarımdan doğal saç rengim zaten koyu kumrala yakın bi renk. kaç numara ve hangi boya markasına güvenerek açık küllü kumral yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Cevapla
Naz Kaya  -  29 Ocak 2014 / 11:46

Fethiye Hanım Loreal Majirel 7.1 küllü kumral ile yarım tüp 9.1 küllü sarı saç boyasını karıştırarak saçlarınıza uygulayın bu sayede saç renginiz açılarak küllü kumral ton oluşacaktır.

Cevapla
nebahat  -  28 Ocak 2014 / 00:58

Çukulata kahve saçımı açık kumral nasıl yapabilirim

Cevapla
Naz Kaya  -  29 Ocak 2014 / 11:54

Çikolata Kahve saç renginizi küllü sarı saç boyası ile açık kumral yapabilirsiniz. Önce uçlara 10 dk sonra tüm saçınıza uygulayıp toplamda 30 dk bekletip yıkayın

Cevapla

Merhaba saçlarım boyasiz ve kahverengi acaba saclarima açıcı uygulamadan açık küllü kumral rengini elde edebilir miyim eğer olursa hangi boyaları kullanmaliyim??

Cevapla
Naz Kaya  -  12 Şubat 2014 / 15:03

Merhaba Gamze Hanım küllü açık sarı saç boyası ile saçlarınızda önce uçları 10 dk sonra tüm saçınızı boyayın ve toplamda 30 dk bekletip saçınızı yıkayın saç renginiz açılarak açık kumrala yakın bir ton olacaktır.

Cevapla

merhaba benim saç rengim loreal 02 çok açık sarı tenim buğday değiştirmek için hangi renge boyamalıyım

Cevapla
Naz Kaya  -  12 Şubat 2014 / 15:39

Hulya Hanım siz hangi saç rengini istiyorsunuz?

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et