Tüm Saç Renkleri

Kuaförlük için Kalfalık ve Ustalık sınavları

usta_ogretici
8 aylık kurs belgenin altında milli eğitim ile ilgili bir imza var ise bu belli bir zamana eş değer tutulur.her hangi bir meslekten belge almak isteyen arkadaşlar lise ve üstü mezunlar 1,5 yıl okulda haftada 1 gün okurlar digerleri 3 yıl okurlar.veya 6 yıl siğortalı çalışmışlık göstererek sınavlara girerek belge alırlar.
tabiki aldıgınız kurs süresi MEB imzası taşıyorsa 6 yıllık  süreden düşer ve o şekilde hesaplanır.
meslek eğitim merkezlerinde manikür pedükür meslek dalı yok geçici olarak kuaför odalarından bu konu ile ilgili ustalık belgesi alabilirsiniz  meslek eğitim merkezlerinde kapsama alındığında odalardan oldığınız bu belgeler direk ustalık belgesi ile değiştirilir.
kuaförlük ve cilt bakımı ve güzellik uzmanlıgı  meslek eğitim merkezlerinde ders olarak okutulmaktadır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et