Tüm Saç Renkleri

Kolay doğum yapmanın sırrı

Hamile olmadan önce kendinizi gebeliğe hazırlamalısınız. Bilinçaltınızdaki annelik, ebeveynlik, çocuk sahibi olmak hakkında bilmediğiniz olumsuz düşünceler olabilir. Bunları temizleyin.

Hamile kadınların sık yaptığı hata çok yemeleridir. Daha doğrusu hamileyken aşırı yeme dürtüsünü engellemezler. Önemli olan çok yemek değil kaliteli yemektir. Mümkün olduğunca organik gıdalarla beslenin. Her gıdadan yeteri kadar yiyin.

Doğumunuzu doğal mı sezeryanla mı yapacağınıza ilk aylarda karar verin. Son ana bırakmayın. Son aylarda çok stresli olacağınız için ilk aylarda araştırmalarınızı yapın ve kararınızı verin.

İlk 3 ayı atlattıktan sonra hamileler için egzersiz programlarına katılın. Yoga gibi nefes egzersizlerini öğreneceğiniz sporlar yapın. Unutmayın doğum anında nefes alıp vermeniz doğumun kolay olması açısından önemli. Ayrıca hamilelik stresini atmak için en iyi çözüm egzersizdir.

Eğer normal doğum yapacaksanız önceden hastanenizi belirleyin. Normal doğum sırasında neler yaşayacağınızı öğrenin. Ne yapmanız gerektiğini konusunda güvenilir bir uzmandan bilgi alın. Kendinizi önceden hazırlayın. Doğum sırasında size destek olacak birisi mutlaka yanınızda olsun.

Doğumun kendiliğinden başlaması çok önemlidir. Bu doğumunuzun kolay olması sağlar. Doğum yaklaştığı sırada ayakta durmanız önemlidir. Böylece yer çekiminin etkisiyle bebek aşağıya daha rahat kayar. Doğum sonrası anne bebek ilişkisinin sağlığı açısından bebekle mutlaka aynı odada kalın.

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et