Tüm Saç Renkleri

Kızıl Saç Renkleri ve Boyaları

Türkiye’de kızıl olarak ifade edilen ama ingilizce’de genel anlamda “Red” yani kırmızı olarak ifade edilen saç rengini öncelikle birbirinden ayırmak gerekiyor. Türkiye’de kırmızı tonlar;

Kestane ( Kahverengi yoğun kızıl yansımalar)

Kızıl

Bakır

Şeklinde farklı renk tonlarına ayrılıyor. Biz bu konuda sadece kızıl renk tonlarını sizlere aktaracağız.

kızıl saç renkleri ve boyaları 1

Kızıl Saç Rengi Tonları Nelerdir?

Gerek halk dilinde yerleşmiş gerekse saç boyalarının kataloglarında adlandırdıkları farklı pek çok Kızıl saç Rengi tonu bulunmaktadır. Bunları sıralayacak olursak:

Böğürtlen kızıl

Aşk Alevi

Viyola Kızıl

Ballı Kızıl

Kızıl Kahve

Altın Kızıl

kızıl saç renkleri ve boyaları 2

Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kızıl sıcak bir saç rengidir ancak turuncu kadar sıcak değildir o nedenle esmer tenli hatta cilt alt tonu soğuk olanlar bile rahatlıkla kullanabilir. Ancak Cilt alt tonu soğu beyaz tenli veya açık buğday tenli kadınlara çok daha fazla yakışır. Yine cilt alt tonu notr olan ve buğday ve açık tenli kadınlara da yakışabilir.

kizil-sac-renkleri-ve-modelleri4
kizil-sac-renkleri-ve-modelleri2

Evde Kızıl Saç Boyama ve Uygulama Yöntemi

Saç renginiz ne olursa olsun saçlarınızı ( Kahve kızıl hariç ) Gerçek bir kızıl saç rengi elde etmek istiyorsanız öncelikle karamel saç rengine çevirmeniz gerekir. Saçlarınız hiç açmadan koyu saçlarınıza kızıl saç boyası ile boyarsanız. Saçlarınız akar aktıkça kızıl-kahve bir saç rengine doğru dönüşür. Yani tam kızıl olmaz.

Saçlarınızı açmak için farklı yöntemler seçebilirsiniz.

Oksidan – Proksit

Şampuan -Oryal

Blonder Kullanarak ( Wella blonder vb. Toz açıcılar ile ) Oryal ile saç açma

Saçlarınızı açtıktan sonra istediğiniz saç boyasını ( Bu saç boyaları ile ilgli saç numara örneklerini her farklı kızıl saç rengi için verdim, Konu linklerine tıklayabilirsiniz ) kullanabilirsiniz.

kizil-sac-renkleri-ve-modelleri5
kizil-sac-renkleri-ve-modelleri11

Esmer tenli kadınlar cilt alt tonları soğuk ise bu saç rengini rahatlıkla kullanılabilirler. Önemli olan yüzünüzü sıcak (fazla pembe yada fazla kırmızı ) göstermemesidir.

kizil-sac-renkleri-ve-modelleri14
kizil-sac-renkleri-ve-modelleri15

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba !!
Ben bakımlıkadın.net'in moda editörü ve medya sorumlusu Şule BAŞER. Bana sormak istediğiniz soruları lütfen konularıma yorum yaparak sorunuz.
[email protected]

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et