Tüm Saç Renkleri

Kişiye Göre Kalori Diyeti ve Hesaplaması

6Kişiye Göre Kalori Diyeti ve Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kalori hesaplaması yaşa, boya, kiloya ,cinsiyete ve sağlık problemlerine göre yapılmaktadır.Örneğin;50 kilo olan bir bayanın kalori hesaplaması 50 üzerinden yapılarak zayıflamaya gidilmelidir.Standart ölçülerde olan (yani 54-55 kilo) bir bayanın günlük 1400-1600 kalori tüketmesi beklenir.Yaş ilerledikçe bu değerler de yükselmektedir.

Bazal metabolik hızla beraber de yakılması gereken kalori miktarı değişmekte olup aşağıdaki tabloda bir bayanın metabolik hızının hesaplaması yer almakta.

Kadınlarda bazal metabolik hız:
65 + 9.6 X (kg cinsinden ağırlık) + 1.8 X (santim cinsinden boy) – 4.7 X (yaş)

Sizler için kalori ile diyet yaparken yardımcı olacak siteyi sizlere sunuyoruz.Yiyeceğiniz gıdalarda ne kadar kalori olduğunu kitle endeksiniz ile kaç kalori yakmanız gerektiği ile ilgili tüm detayları içermektedir.

SİTE İÇİN TIKLAYINIZ.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et