implant
Tüm Saç Renkleri

Kısa boylu bayanlar nasıl giyinmeli

Son Güncelleme: 19.03.2019

Kısa boylu genç kızlar ve kadınlar nasıl giymeli, Bu konuda ayrıntılı bir rehber hazırladık. Ancak en önemli tavsiyemiz Dünyada moda fenomi olmuş ve 1.50 1.60 arasındaki kadınların stil önerilerine sokak kombinlerine sürekli göz atmanız olacaktır.

Dünyanın belkide kısa boylu olup en güzel giyinen Moda fenomeni
Miroslava Duma’yı takip etmenizi, neler giydiğini incelemenizi öneriyorum. 1.50 boyundaki Miroslava Duma kısa boyuna rağmen gerek abiye gece elbiselerini gerek sokak kombinlerini en güzel kullanan kadınların başında gelmektedir.

implant

KISA BOYLUYSANIZ

Düşük belli pantolonlar kısa boylu kişiler için idealdir. Vücudun üst bölümünü olduğundan uzun gösterirler. Uzun, yüksek bel pantolonlar ise bacak boyunu yükseltmek için idealdir. Dümdüz inen yüksek bel pantolonlar da sizi olduğunuzdan uzun gösterir. Canlı ve yakın renkleri, birbirinin tonu olan renkleri, örneğin pembe ve tonlarını aynı kombinasyon içinde kullanabilirsiniz. Uzun görünmek istiyorsanız büyük desenli kıyafetleri kullanmamalısınız.

Neleri Giymemeli

Bacaklarınıza kadar uzayan ya da çok kısa bolero şeklindeki ceketlerden kaçınmalısınız. Ceketiniz ne uzun ne de kısa olmalı. Düşük belli pantolonların üzerine püsküllü kıyafetler tercih edebilirsiniz. İpek elbiseler üzerine jean’ler tercih edebilirsiniz. Renk kontrastları yapmanıza gerek yoktur. Tek renk, düz inen boydan elbiseler sizi daha uzun gösterir.

Pantolon Seçimi

Kısa boylular için; pantolon seçimi önemlidir. Hangi bölgenizi daha uzun göstermek istediğinize karar verip ardından uygulamaya geçebilirsiniz. Bacak boyunu uzun göstermekse hedefiniz beli yüksek ve aşağıya doğru düz inen pantolonları tercih etmelisiniz. Ancak hedefiniz üst bölgenizin uzun görünmesiyse kesinlikle düşük bel pantolonlar giymeye özen göstermelisiniz.

Ceket Seçimi

Ceket seçiminde ise, fazla uzun ceketleri tercih etmenizin yanlış olacağı kadar bel hizasının üzerinde biten veya bolero diye adlandırılan ceketlerin kullanımı da yanlış olacaktır.

Bluz Seçimi

Düşük bel pantolondan vazgeçemiyorsanız sizde püsküllü, saçaklı gömlek veya bluzlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca baldırlarınızın ortasına kadar inen etekleri tercih etmeniz size daha çok yakışacak uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et