implant
Tüm Saç Renkleri

Kirpiklerin Kıvrık Olması için 3 Kolay Yöntem

Makyaj yapmak bir kadını özgüvenli hissettirmenin iyi yoludur. Makyajın en önemli noktalarından biri de gözler ve kirpiklerdir. Özellikle de kirpiklerin kıvrık olması yapılan araştırmalarda da karşı cins için çekici bir unsur olmaktadır. Biz kadınlar için uzun ve kıvrık kirpikler de kadınlar için kendini iyi hissetme olanağıdır.

kirpik

Önemli: Doğru Rimel/Maskara Seçimi Nasıl Yapılır

Kirpikleri Kıvırmak için 3 Adım

Kirpiklerinizi kıvrıştırmadan önce mutlaka temiz ve ıslak olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Çünkü ıslak kirpik üzerinde makyaj yaptığınızda sağlıklı sonuçlar alamayacaksınız. Bukle yapmak için malzememizi kaşlarınızın arasına yerleştirin. Göz kapaklarınızı kırparak kirpiklerinizin malzemenin içine girmesine destek olun. Sonrasında göz derisine gelmeyecek şekilde malzemenizi yaklaştırın. Göz kapaklarınızı açık tutarak kıvırma için kullandığınız malzemeyi çok ağır hareketler ile kapatınız. Eğer hızlı yaparsanız işlemi acı çekebilirsiniz. Kapattıktan sonra birkaç saniye bekleyiniz. Ve bu işlemi istediğiniz hale gelene kadar uygulayınız.

implant


Ayrıca rimel sürmenin de ustalık gerektiren halleri bulunmaktadır. Bunun sebebi rimel sürerken aşağıya ya da yukarıya bakmanız kirpiklerinizin durumunu çok değiştirmektedir. Bunun için fırçanızı yukarıya doğru kıvırdıktan sonra birkaç saniye bekleyin ve tekrar eski haline getirin. Bu işlemi yaklaşık 5 dakika uygulayın. Böylece tüm kirpiklerin aynı hizada olduğunu göreceksiniz. Bundan dolayı malzeme alırken rimelinizi de çok doğru seçmeniz gerekiyor. Yanlış bir seçim sizleri hayal kırıklığına uğratabilir. Sizin ne istediğiniz ve nasıl görünmek istediğiniz bu konuda çok önemli.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et