Tüm Saç Renkleri

Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

Biz bayanlar giyimimize olduğu kadar yüzümüzdeki tüm ayrıntının da dikkat çekmesini isteriz.İşte tam da bu yüzden sizler için kirpik perması nasıl yapılır bunun hakkında bilgi vereceğiz.Ayrıca videodan da yararlanarak bilgi alabilirsiniz.Uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir.

İlk öncelikle kirpiğin nasıl uzun ve kısa olduğuna bakılır ki ona göre bugidi seçilir.Kalın ve ince olup olmaması da ilaçların kalma süresi belirlenir.Göz kapağına bir yapıştırıcı sürülür ve uygun bugidi göz kapağına yapıştırılır. Bugidi üzerine de yapışkan sürüp tek tek kirpikler bugidi üzerine yapıştırılır.

Uzmanlar tarafından yapılması daha sağlıklıdır. Daha sonra birinci solüsyon sürülür ve 1.solüsyon kirpiğe şeklini verdiği için bekletilme süresi minimum 15 dk olmalıdır. Sağlıklı bir kirpik ise ve kalınsa 20 dk yeterlidir.2.solüsyon sürülür o da sabitleme amaçlıdır.Uzunluğunu belirler kalın olmasına göre 15-20 dk bekletilir. Yüzünün havayla pek fazla temas etmemesi için kirpiklerin üzerine hava almasın diye havlu konur.

Solüsyon işlemi bittikten sonra kirpikler ıslak bir pamuk yardımı ile açılır.Bu işlem doğru şekilde yapılmaz ise kirpikler kopar ve zarar görür.Son olarak da özel solüsyon ve nemli pamukla iyice temizlenir.İşte farklı ve güzel görünümlü kirpikleriniz hazır durumda.

Soru:   Kirpiklerim çok düz, Kirpiklere perma yani kıvrıklık, kıvırcıklık verebilir miyim ne yapabilirim?

Cevap: Kirpik perması sayesinde düz kirpiklerden kurtulabilirsiniz. 2 ay dayanan bu işlemin hiçbir zararı bulunmamaktadır.

kirpik_perma

6 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et