Tüm Saç Renkleri

Kırmızı ruj hangi tene yakışır?

Makyajın vazgeçilmez bir bütünü olan rujlar biz kadınların vazgeçilmezidir. Özellikle kırmızı ruja olan tutkumuz yüzyıllardan beri devam etmekte. Peki kırmızı ruj hangi tene yakışır? Genelde kırmızı rujun açık tenli kadınlarda daha iyi gittiği düşünülse de aslında kırmızı ruj herkese yakışır! Evet, doğru okudunuz. Yeter ki, kırmızı tonunu iyi seçin.

Artık kırmızı rujun binbir çeşidi bulunmakta. Koyu renkli kırmızı rujlar, açık renkli kırmızılar, mat kırmızılar, parlak kırmızılılar. Peki ya sizin için en doğru kırmızı hangisi?

Aslında olay çok basit. Ten renginize zıt kırmızı tonları seçin. Mesela beyaz tenliyseniz, koyu kırmızılar, koyu tenliyseniz, daha açık ve hafif kırmızı tonlarını kullanmalısınız.

Dudaklarınızın şekilleri de ruj rengi seçiminde önemlidir. Kalın dudaklı bir yapınız varsa koyu ve parlak kırmızılardan kaçınmalısınız. İnce dudaklı hanımlar ise koyu renkleri seçebilir ve parlatıcı ile dudaklarını daha kalın gösterebilirler.

Makyajın bir bütün olduğunu biliyoruz. Dolayısı ile kırmızı ruj kullanırken hafif bir göz makyajı ve yine hafif tonlarda allık kullanmalısınız. Doğal görünümü bir nebze olsun bu şekilde sağlayabilirsiniz. Koyu bir göz makyajı ve koyu renkli bir allık kullanıyorsanız, kesinlikle kırmızı ruj kullanmayın. Aksi halde yüzünüzün doğallığı kalmaz. Bu da birçok erkek için itici bir görüntü oluşturur. 😉

Zıtlık kombinasyonu ve dudak şeklinize uymayan tonlardaki kırmızı rujlarınızdan hemen şimdi kurtulun. 🙂

 

kirmizi_rujlu_kadin

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et