Tüm Saç Renkleri

Kına saçıma zarar verir mi?

kina-sacSoru: Saçlarıma kına yakıyorum ( Kınaya boyuyorum) Ancak saçlarım solgun ve yıpranmış görünüyor acaba bunun nedeni kına olması mı? Ne yapabilirim ?

Cevap: Aslında çok eski bir gelenek ve yöntem olan saçlarınızı kınaya boyamak saçlarınıza oldukça zarar veren bir uygulamadır. bunun nedeni kınanın boya özelliğinin çok çok yüksek olmsıdır bunun sonucunda saçlarınızda bir tabaka oluşur ve bu tabaka saç diplerinizdeki pulları kapatır hiçbir şekilde gözenekler açık olmaz. Saç da bir canlıdır, hava almaya ihtiyacı vardır. Hava almayan saç teli belirli bir zaman sonra kurumaya, saçın cansız gözükmesine yol açar.

6 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et