Tüm Saç Renkleri

Kıl Dönmesi Neden Olur?

kıl dönmesi neden olur? 1
Kıl Dönmesi Hastalığı Neden Olur?

Yaşanılan bazı sağlık problemleri günlük hayatınızdaki yaşantınızı olumsuz etkileyebilir. Kıl dönmesi de günlük yaşantınızı olumsuz etkileyecek bir rahatsızlıktır. Günümüzde daha çok genç yaş erkeklerinde görülse bile bu risk herkes için geçerlidir. Ülkemizde her 10 kişiden 1’i kıl dönmesi rahatsızlığına yakalanıyor. İlk duyunca pek ciddiye alınmayan bir rahatsızlık gibi görünse de tedavi edilmediği sürece ciddi sonuçlar doğurabilir. Üstelik bu süreç boyunca çekeceğiniz acıya da ayrı bir parantez açmak gerekir. Geç fark edilen ya da tedavi olmaya çekinen hastalar, enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kalıyor. Kıl dönmesi olan bölgenin enfeksiyon kapması demek hem tedavi sürenizi uzatır hem de acınızı arttırır. Bu yüzden bu konunun üzerinde durmalı ve tedaviden asla çekinmemelisiniz.

Kıl dönmesi yüzde 90 ihtimalle kuyruk sokumunda kendini belli eder. Bunun dışında koltuk altı, kasık ve yüz gibi yerlerde de çok nadir görülür. Kıl dönmesinin oluşması için aslında pek çok neden var. Kıl dönmesinin asıl sebebi vücudunuzdaki kıllardır. Bu kıllar içerisinde saç telleri en çok kıl dönmesine sebep olan kıllardır. Çoğu zaman dikkat etmesek bile her gün ortalama 80 adet saç telimiz yenilemek maksadıyla dökülüyor. Saçımızdan dökülen teller sırtımızdan aşağı doğru inerek kuyruk sokumumuzun olduğu bölgeye gelir. Erkeklerin saç telleri genel olarak kadınlara kıyasla daha kısa olduğundan dolayı kıl dönmesi problemine erkeklerde daha çok rastlanılır. Kuyruk sokumuna inen kıllar cildin altına girerek oraya yerleşerek bu problem ortaya çıkıyor. Bu hastalıkla ilgili net bir tanının koyulabilmesi için genel cerrahi uzmanı ya da proktoloji uzmanı ile görüşerek kesin tanı koyabilir ve tedavi sürecine bir an evvel başlayabilirsiniz.

En Çok Kimlerde Görülür?

Kıl dönmesi problemi herkeste görülebilir. Ancak en çok 15-40 yaş arası erkeklerde daha sık rastlanılır kıl dönmesine. Bunun yanında kilolu kişilerde kıl dönmesi görülme olasılığı da oldukça fazladır. Çok kiloluysanız ve kıl dönmesi problemini yaşamak istemiyorsanız, bir an evvel kilo vermeye başlamalısınız. Eğer sürekli oturan biriyseniz sizde kıl dönmesi sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sık sık duş almak, aşırı kilodan uzak durmak, sürekli oturmamak, egzersiz ve spor yaparak kıl dönmesine yakalanma olasılığınızı bir hayli düşürürsünüz.

En Kolay Nasıl Tedavi Edilir?

Kıl dönmesinin pek çok tedavisi mümkün. Bu tedaviler içerisinde en hızlı, en kolay ve en rahat olan tedavi modeli ise mikro sinüsektomi ile tedavisidir. Bu tedavi sayesinde kıl dönmesi probleminden 15 dakika içinde ameliyatsız olarak kurtulabilirsiniz. Bu işlem biter bitmez günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İzmir Kliniğimizde mikro sinüsektomi tedavisi ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz. Op. Dr. Altan Karan, mikro sinüsektomi yöntemini başarıyla uygulayarak yüzde yüz memnuniyetle klinikten ayrılabilirsiniz.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et