Tüm Saç Renkleri

Keratinli kaynak nedir?

kaynak_sac_5Öncelikle Keratin nedir? Bu Sorunun cevabını verelim.

Keratin:  insan bünyesinde de bulunan (tırnak, saç v.b.) protein ağırlıklı bir maddedir.

Keratinli kaynak nedir?

Saçlalarınızı uzatmak amacı ile başka bir saçı ekleme ve birleştirme yaparken keratin maddesinin kullanılması ile yapılan yöntemdir. Bu Yöntem ile kaynak yapılan saça, gölge, röfle, krepe, balyaj, ombre gigi farklı uygulamalar yapılabilir. En Önemli özelli hijyen açısından yeterli ve sağlıklı olmasıdır.

Keratinli Kaynak Nasıl uygulanır?

Keratin Maddesine, özel olarak imal edilen makine yardımı ile ile ısı verilir, kaynak saç ile kişinin saçı bu madde ile birlikte birleştirilir.Uygulama saçın yoğunluğuna ve uzunluğuna göre 1-4 saat kadar sürer.

Keratinli kaynağın kullanım süresi ne kadardır?

Kaynağı aldığınız markalara göre değişmekle birlikte kullanım süresi   4 ile 8 ay arasında değişir.

Keratinli Kaynağı çıkarırken saça zarar verir mi?

Kaynak saç çıkarılacağı zaman, özel çözücü solüsyon kullanılır ve keratin un gibi dağılarak ilave saçın düşmesini sağlar. Bu işlem saça kesinlikle zarar vermez.

Keratinli kaynak uygulanmış saç dışarıdan bakıldığında fark edilir mi?

Keratinli kaynakta birleşme noktaları çok incedir. Aynı zamanda eklenecek saçla keratin aynı renkte olduğu için saç uzadığına bile fark etmek oldukça zordur. Teknik kurallar uygulandığı takdirde saçınızın kaynak olduğunu kimse anlamaz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et