Tüm Saç Renkleri

Kepeği Önleyen Bitkisel Şampuan Tarifleri

woman coloring  her hairsKepekli saçlar özellikle bir bayan için son derece sevimsiz bir görüntü yaratıyor. Bunu kepeği önleyici olduğunu vaad eden şampuanlar ile engellemek mümkün olmakla birlikte bu şampuanların pek çoğu saçları zayıflatmakta. Tamamen doğal ve bitkisel yöntemler ile saçlarınızdaki kepekten kurtulmak ise mümkün işte tarifler.

Tarif 1

Kenger Otunun kökleri dövülerek ezilir.ardından sirkeli su ile 20 dakika kaynatılır. Daha sonra bu karışımdan sıkılarak bir sıvı elde edilir. Bu sıvının şampuan kıvamına gelene kadar kestane kabuğu külü ve gül yağı ilave edilerelerek karıştırılır. Hazırlanan bu karışım ile saçlar tıpkı bir şampuan gibi yıkanır.

Tarif 2

Yine kestane külü kullanıyoruz. Kestane külüne şamppuan kıvamına gelene kadar ezilmiş kereviz posası eklenir ve gül yağı ile karıştırılır. Hazırlanan bu bitkisel şampuan ile saçlar gün aşırı yıkanır.

Tarif 3

Kedi otunun saçakları kesilir ve sirkeli su ile 15 dakikaka kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı bir kavanoza doldurulur ve 24 saaat serin bir yerde bekletilir. Ardından tekrar süzülür ve bu şampuanda gün aşırı saçlara uygulanır ve ardından saçlar yıkanır.

Kaynak: Gülten Şenşafak (Fitoterapist ve Uzman Estetisyen)

 

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et