Tüm Saç Renkleri

Kenacort A Merhem Nedir? Kullanıcı Yorumları

Kenacort zayıf etkiye sahip, kortikosteroid grubu bir ilaçtır. Ağız içerisinde çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan lezyonların tedavisinde kullanılır. Hekim tarafından reçete edilebileceği gibi eczanelerden reçetesiz olarak da alınabilir.

Uyarı: Kortikosteroid grubu ilaçların yüksek doz ve bilinçsiz kullanılması ciddi sorunlara yol açabilir.

Kenacort A Etken Maddesi

Kenacort A merhem her 1 gr’ında 1 mg (%0.1) triamsinolon asetonid etken maddesi içermektedir. Kortikosteroidler deri tahrişini ortadan kaldırarak iltihabın kurutulmasını sağlar. Egzama ve kaşıntı tedavisinde bu grup ilaçlar sıkça reçete edilir.

kenacort a merhem nedir? kullanıcı yorumları 1
Kenacort

Kenacort A Kullanım Alanları

Kenacort aft, ülser, takma diş kaynaklı diş eti yarası, cerrahi veya travmatik yaralar gibi ağız içerisinde oluşan iltihabı ve ülseratif lezyonların tedavisinde kullanılmaktadır. İlk kullanımla birlikte ağız yaralarına bağlı ağrı ve acıyı ortadan kaldıran ilaç birkaç kullanımdan sonra tamamen iyileşme sağlamaktadır. Enfeksiyon (bakteri, mantar, virüs) kaynaklı lezyonların tedavisinde kullanılmaz.

Kullanım şekli: Kenacort yaranın üzerine ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Genellikle etkisinin uzun sürmesi için gece yatmadan önce kullanılsa da şiddetli lezyonların tedavisi için gün içerisinde temiz ağıza 2-3 kez uygulanabilir.

Muadil İlaçlar

Piraldyne ağız yaralarının tedavisinde kullanılan bir diğer ilaçtır.

Yan Etkileri

Kenacort merhem düşük dozlarda kullanıldığından dolayı sık karşılaşılan bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bunun dışında kortikosteroid ilaçlar metabolizma üzerinde değişikliklere yol açar ve böbreküstü bezinin çalışmasını baskılayabilir.

Uyarı: İlacı kullanmaya başladıktan sonra birkaç gün içerisinde olumlu etki görülmezse doktorunuza başvurun. Çocuklarda 5 günden uzun süre kullanılmamalıdır. Gebelikte “C” kategorisi ilaçtır ve zorunda kalınmadığı sürece kullanılmaz.

Fiyat

Kenacort A orabase % 0.1 5 g merhemin 2019 satış fiyatı 9.60 TL’dir.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et