implant
Tüm Saç Renkleri

Kaş ve kirpik uzatıcı 3 maske tarifleri

Annemin kaş ve kirpiklerini kirpik uzatıcı maskeler ile nasıl gürleştirdiğini, arttırdığını ve uzattığına şahit olduktan sonra aynı sorunu yaşayan biri olarak henüz 17 yaşımda bende annemden kalan bu tarifleri uygulamaya başladım. Haftada 2-3 kere uyguladığım bu kürün faydasını ise yaklaşık 6 ay sonra görmeye başladım. Şimdi sizlere bu maske tariflerini paylaşmak istiyorum.

Kirpik Uzatıcı Maske Tarifi

Bir bardak kaynamış olan suya bir çay kaşığı ölçüsüyle Hint yağı ekliyoruz ve eklerken aynı zamanda da karıştırmaya devam ediyoruz. Yaklaşık 15 gram kakao yağı koyduktan sonra yumuşak bir kıvama gelinceye kadar karıştırıyoruz. Sonrasında bu kıvam akmış kremi kullanırken ılık olması için bekliyoruz. Kremimizi hazırladıktan hemen sonra önce kaşlarımıza sürüyoruz ama dikkat edecek bir şey var asla yedirmiyoruz. Hemen sonra ise gözlerimizi kapatıp, kirpiklerimizin dibine sürüyoruz. 5 dakika sonra kremin kalanını da sürebiliriz.

Hint Yağı İle Kirpik Uzatıcı Maske

İkinci tarifimizde de Hint yağını kullanacağız. Hint yağını ve bademimizi karıştırdıktan sonra iyice temizlenmiş bir rimel yardımıyla kirpiklerimize bu karışımı sürüyoruz. Kirpiklerimizden sonra pamuk yardımıyla kaşlarımıza ufak dokunuşlar uygulayarak 1 saat kadar bekleyin.

Sarımsak İle Kaş ve Kirpik Uzatıcı Maske Tarifi

Üçüncü tarifimizde bu sefer farklı olarak sarımsak kullanacağız. Yanına eşlik edecek olan ürün ise badem yağı olacak. Orta boy büyüklüğüne sahip sarımsağı kabuklarından ayırıyoruz. Temizlediğimiz bu sarımsakları bir kabın içinde iyice dövüyoruz. Bir çay bardağının içine badem yağını doldurup içine ezdiğimiz sarımsakları da koyup iyice karıştırıyoruz. Bu karışımımızı bir gün boyunca bekletiyoruz. Bunun sebebi badem yağı ile sarımsakların birbirlerine iyice harmanlanması ve karışması. Ertesi gün olduktan sonra bir küçük delikli süzgeç yardımıyla süzgeçten geçirdikten sonra uykudan hemen önce kaşlara ve kirpik diplerine uygulayabiliriz. Sarımsak kokusu aklınızda şüphe bırakabilir. Size küçük bir not; badem yağı sarımsağın kokusunu almaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et