Tüm Saç Renkleri

Kaş Rengini Açmak

Saç rengi ile kaş renginin ne kadar uyumlu olması gerektiğine basit bir örnek aşağıda ki gibidir. Gördüğünüz üzere saçlarınız çok açık sarı olduğunda ve kaşlarımız bunun tam tersi koyu bir siyah olduğunda kontrast bir uyumsuzluk yaratır ki bu da ifadenizi size olan algıyı çok değiştirir.
kas-rengi-avma1eyebrow-light-picMerhaba bayanlar sizlere saçlarınızı açık renge boyadığınız zaman karşılaşacağınız bir başka sorun olan kaş rengini açmak daha açık tercihen 1-2 ton açık rengine nasıl boyayabileceğinizi anlatacağım.

Kaş Boyası ile kaş açmal :  Refectocil, Thuya, Bınacıl,RifectoCil  gibi kaşlarınızı boyayabileceğiniz markalar var. Ne kadar çok bu boyayı kaşınızda turarsanız okadar çok koyu oluyor.

Doğal-Bitkisel boyalar ile kaş açmak :  Doğal bitkisel karışımlar çok fazla kaş rengini açmakta başarılı değil.

Oksidan ve Saç boyası ile kaş açmak : Gelelim en güzel sonucu veren yönteme: Önce  30 vol oksidan ile tercihinize göre  6.1,  7.1 Sa. boyasını ( Küllü kumral) boya tüp boya olacak, karıştırıyorsunuz. 3 cm kadar boya sıkmanız yeterli. Ardından kaşlarınıza sürüyorsunuz, gözlerine gelmemesine çok sıvı halde olmamasına çok önem gösteriniz yaklaşık 4-5 dk  bekletmeniz yeterli.

 

Dikkat: Kaçlarınıza boyayı sürerken ve sonrasında temizleyeceğiniz zaman gözlerinize kaçırmamanız çok önemli. Çok tehlikeli olduğunu belirtelim. O nedenle temizlerken kaşlarınızıdaki boyayı silmenizi ve gözlerinizi tamamen kapatmanızı öneririm.

6 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et