Tüm Saç Renkleri

Kalite Yatak ile Kaliteli Uyku Deneyimi Sui Sleep’ten

İnsanlar hayatlarının üçte birini uyku halinde geçirirler. Bu nedenle uyku deneyimini en iyi hale getirmek ve uykuda geçirilen saatlerden maksimum verim almak çok önemlidir. Yatak seçiminden uyku saatlerine, uyku saatlerinden odada bulunan cihazlara kadar birçok nokta uykunun kalitesini etkilemektedir. Peki, kaliteli uyku deneyimi için neler yapılmalıdır?

Kaliteli Uyku Deneyimi İçin Neler Yapılmalıdır?

Yatak Seçimi; Yatak seçimi kaliteli bir uyku deneyimi için en önemli adımdır. Daha iyi bir uyku için yatağın sertliği çok önemlidir. Yatak ne çok sert ne de çok yumuşak olmamalıdır. Orta sertlikte bir yatak omurganın “S” şeklini bozmayacağı için fiziksel olarak en iyi deneyimi sunacaktır. Yatağın sertliği dışında boyutu da oldukça önemlidir. Kişilerin hareket kabiliyetlerini sınırlamamak açısından büyük yataklara sahip olmaları mantıklı olacaktır. Yatağın terletmeme özelliğine sahip olması uyku kalitesini oldukça artıracaktır. Yaklaşık 7-8 saat boyunca hareketsiz bir şekilde yatmak terlemeye ve bu nedenle uykudan uyanmaya sebep olabilmektedir. 

kalite yatak ile kaliteli uyku deneyimi sui sleep’ten 1

Uyku Süresi; Uykunun belirli bir ideal süresi olmasa da günlük 7 saat uyumak faydalı olacaktır. Aynı zamanda uyku saati ve süresi bir rutine oturtulduğunda uykudan daha fazla verim alınmaktadır. 

Egzersiz; Rutininize göre belirlediğiniz uyku saatinden önce fiziksel yorgunluk yaratmayacak egzersizler yapmak kasları rahatlatıp uykuya geçişi kolaylaştırmaktadır. Uyku öncesi egzersiz de dikkat edilmesi gereken en önemli nokta egzersiz sonrası anında uyku aşamasına geçmemektir. Beyin egzersiz esnasında aktif çalıştığından uykuya dalma zorlaşabilir. Bu nedenle uykudan birkaç saat öncesi tercih edilebilir.

Cihaz Kullanımı; Her ne kadar bir efsaneymiş gibi gelse de yatak odasında radyasyon yayan cihazların bulunması uyku kalitesini düşürmektedir. Bu nedenle telefon veya bilgisayar gibi cihazlar odada bulundurulmamalı ya da olabildiğince uzak tutulmalıdır. 

kalite yatak ile kaliteli uyku deneyimi sui sleep’ten 2

Sui Sleep ile Kaliteli Yatak Deneyimi

Kaliteli bir uyku için en önemli adım olan yatak seçimini doğru yapmak artık daha kolay. Kişiye özel yataklar ile kişiler kendi bedenlerine, uyku şekillerine veya rutinlerine uygun olan yataklara sahip olarak bu deneyimi en verimli hale getirebiliyorlar. Hayatınızı kolaylaştıran, size özel bir yatağa sahip olmak için Sui Sleep’i tercih edebilirsiniz.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et