Tüm Saç Renkleri

Kadınlarda Vücut Yağ Oranları ve Örnek Fotoğraflar

Vücut yağ oranı nedir? 

Vücut yağ oranı vücut kütlenizin yüzdelik olarak ne kadar yağdan oluştuğunu gösterir. Yani Vücudunuzda ne kadar yağ var bilmek istiyorsanız öncelikle Vücut yağ oranınızı bilmeniz gerekmekterdir.

Peki Vücut yağ oranınızı nasıl hesaplarsınız?

Vücuttaki yağ oranını hesaplamanın bir kaç yolu var. En kesin ve sağlıklı yöntem kemik yoğunluğu ölçümü yapan DXA Scan.  Hata oranı %1.  Ancak ulaşılması zor ve pahalı. Zaten sadece ilgi için öğrenmek istiyorsanız diğer yöntemler de oldukça tatmin edici.  2. yöntem yap yağ oranını ölçen tartılar. Hata payı %8’lerde.  Bir de matematiksel hesaplamalar ile vücut yağ oranının hesaplanması var ki hem ulaşılması basit hem de hata payı %4’lerde.

Bu hesabı yapmak basit, bilmeniz gereken bazı vücut ölçüleriniz yeterli. İnternette bu hesaplamaya şuradan ulaşabilirsiniz.

Diyelim yağ oranını ölçtünüz şimdi farketmeniz gereken bu oranın vücudunuz ile olan ilişkisi. Bu konuda bunu direk size gösteren bir karşılaştırma fotoğrafları var.

Sağlık açısından %10 ile %23-24 arası sağlıklı olarak nitelendirilir.  Ancak görsel olarak baktığımızda %30 yağ oranının bile kadınların vüvcudu oldukça güzel görünebiliyor.  Ancak ondan sonra hem görsel hem de sağlık açısından sağlıksız olan vücut yağ oranlarını karşılaştırma tablosunda görebilirsiniz.

kadınlarda vücut yağ oranları ve örnek fotoğraflar 1

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et