Tüm Saç Renkleri

Kadınlarda Kellik

sac_dokulmeDiffuse Alopecia (Kadın Tipi Kellik):

Aslında kadınlarda kellik erkeklere nazaran çok daha az görüşür.  Kelliğin %80’i erkeklerde görülür ancak Diffuse Alopecia dediğimiz kellik tipi ise  kadınlarda yıllar geçtikçe saç tellerinin incelmesi ile ortaya çıkar. Buna neden olan geniş bir çok sebep mevcuttur ve spesifik olarak tanımlanmış probleme tıbbi önerilerde bulunulabilinir.

Bu türde saç kaybında saç tellerinin incelmesi yıllar içinde gelişir fakat kafa derisinin bazı bölgelerindeki saçlar çok zayıfladığından,yıkama ve tarama yaparken kel bölgeler apaçık seçilmeye başlandığında dikkatli olmak gerekir. Saç kurumaya bırakıldığında son derece iyi görünür ve saç şeklinin nasıl olduğu önemli bir sorun değildir. Stres ve hormonal dengesizliğin bu duruma yol açan faktörler olduğu düşünülmektedir. Özellikle perma ve boyama gibi bazı saç şekillendirmelerinin ve yanlış kullanılan kozmetik ürünlerinin saç gövdesinin büyümesi üzerinde olumsuz etkileri vardır.

 

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et