Tüm Saç Renkleri

Kadınlarda Depresyon

kadınlarda depresyon 1Depresyon, bir kadının hayatının her noktasını (fiziksel sağlığı, sosyal hayatı, ilişkileri, kariyerini ve kişisel değerini ) etkilemekte.

Ulusal Akıl Sağlığı Derneğine göre, her sekiz kadından biri hayatlarının bir döneminde depresyon belirtileri ya yaşadı ya da yaşayacak.  Fakat tüm bu olumsuz etkilerine rağmen tedavi edilebilir bir rahatsızlık

                           unutmayın kendinizi daha iyi hissetmek için yapabileceğiniz birçok şey var.

Depresyondayken harekete geçmek zordur. Bununla birlikte, fazla enerjiniz olmayabilirken, . Kadınlarda depresyona neden olan faktörleri öğrenmek de önemlidir, böylece durumun üstesinden gelebilir ve depresyonunuzu etkili biçimde tedavi edebilir ve kronikleşmesini önleyebilirsiniz.

Kadınlarda depresyon  belirtileri

Kadınlarda depresyon belirtileri hafif , veya majör (baskın ) depresyon olarak değişmektedir. Sizin duruma bakış açınız ve işlevsel olarak hareketleriniz   bu durumu ayırt eder. Çoğu depresyon hafif veya orta düzeyde olup  kendi kendine duygu durumunuzu değiştirdiğiniz zaman ortadan kalkmaktadır.  Sık karşılaşılan belirtiler şunlardır:

  • Depresyon hali
  • Hoşunuza giden faaliyetlerde ilgi veya zevk kaybı
  • Enerji ve yorgunluk eksikliği
  • Suçluluk duygusu, umutsuzluk ve değersizlik
  • İştah ve ağırlık değişimler
  • Uyku değişiklikleri (daha fazla uyku veya daha az uyku)
  • Konsantrasyon zorluğu
  • İntihar düşünceleri ya da tekrarlayan ölüm düşünceleri

Eğer intihar hissi ve düşüncesine kapılıyorsanız …

Sorunlar geçici görünmüyor; ezici ve kalıcı bir şekilde sizi rahatsız ediyor ve kendinizi çaresiz hissedip ölüm düşüncesini aklınızdan çıkaramıyor musunuz?.   Yardım için mutlaka bir doktora müraacat etmenizi ( mümkünse bilişsel terapist eşliğinde duygu durumunuzu düzelmenize) öneriyoruz.

Bununla birlikte  David Burns İyi hissetmek kitabını okuyabilirsiniz. Ayrıca Ülkemizde bulunmasa bile Dünya çapında whatsab intaharı önleme gruplarının ulusal kanallarını’da sizlere paylaşıyorum.

 

Dünya Çapında

Befrienders
http://www.befrienders.org

Çocuklar İçin Yardım Hattı
http://www.kidshelp.com.au
Telefon: 1800 55 1800

 

Almanya

Telefonseelsorge
http://www.telefonseelsorge.de
Telefon: 0800 111 0 111
Telefon: 0800 111 0 222

 

Lifeline Crisis Chat
http://www.suicidepreventionlifeline.org/gethelp/lifelinechat.aspx

 

 

 

 

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et