Tüm Saç Renkleri

Kadın Mont Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde mont satın almak istediğimizde farklı tarzlarda pek çok mont modeli çeşitleri olduğunu görmekteyiz. Biz kadınlar hem sıcak tutmasını hem de şık görünmesini önemsediğimiz için mont alırken kıyafetlerimiz ile uyumlu olmasını isteriz bunun için de farklı tarzlar bizim için önemlidir. 2019 Mont modellerinde Türkiye’de satılan montların tarzlarına ve çeşitliliklerine hep birlikte bakalım.

kadın mont çeşitleri nelerdir? 1
2019 – 2020 Mont modellerinden

Suni Deri Montlar

Özellikle bahar aylarında en sık tercih edilen mont çeşitleridir. Hayvan hakları dolayısı ile ve çok daha uygun fiyata satıldığı için markaların neredeyse tamamı Suni Deri kullanmaktadır. 2019 -2020 Son Bahar Kış koleksiyonlarında bu montarın fiyatı 125 tl ile 250 tl arasında değişmektedir.

kadın mont çeşitleri nelerdir? 2
Zara Suni Deri Mont Fiyatı: 249 tl

Kürk yakalı Montlar

Genellikle abiye elbiseler üzerine boyun , sırt dekolteli elbiseler ile kombinlenen ya da çok soğuk bölgelerde boyun kısmımızı daha sıcak tutmamız için alabileceğimiz kürt yakalarında suni olduğunu belirtelim.

kadın mont çeşitleri nelerdir? 3
Zara’da Kütk Yaka suni deri mont fiyatı 199 tl

Yün Montlar

Özellikle gece elbislerinde, abiyelerde, etek ve ofis kombinlerinde en sık tercih edilen bu kabanlar bir kadını kış aylarında en şık gösteren kıyafetlerin başında gelmektedir. Yün montlar 2019 – 2020 Sonbahar – Kış Döneminde en çok Mango Mağazalarında bulunmakta. Çok şık yün montlar bulabilirsiniz burada. Fiyatları ise 800 ile 600 tl arasında değişiyor.

Kapitoneli Montlar

Kapitone’nin kelime anlamı içerisine yün – pamuk doldurulan kumaştır. Özellikle kuş tüyü doldurulan kapitoneler kare ya da dikdörtgen, yanlamasına ya da diklemesine dikişli olabilirler.

kadın mont çeşitleri nelerdir? 4
Mango’da satılan bu montun fiyatı 499 tl’dir.

Şişme Montlar

Şişme montlar kapitone montlara benzese’de ( En azından biçim ve dikim olarak ) Dolgu malzemeleri farklı olabilmektedir. Dolgu malzemesi ve geçirgenlik değerine göre soğuk bölgelerde daha çok tercih edilmektedir. Kombinlerken daha ince kıyafetleri tercih edebiliyor olmanız daha rahat olabilmeniz için tercih edilebilir.

kadın mont çeşitleri nelerdir? 5

Kedife Montlar

Daha çok retro giyim’de tercih edilebilen ve bulunması da kolay olmayan montlardır. Sıcağı çok iyi tutmazlar ve su geçirgenli olduğu için ancak özel günlerde tercih edilmektedir.

kadın mont çeşitleri nelerdir? 6

Ayrıca kaşe kumaştan yapılan Kaşe Montlar da eskiden sıklıkla kullanılırken bu kumaş türlerinin artık fazla üretilmemesinden dolayı daha az rastlanıldığını da hatırlatalım.

Bu yazıda yer alan bazı mont modelleri başarılı bir kadın sitesi olan pembeseker.com‘den alınmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] konumuzda kadın mont çeşitlerine ve mont modellerine […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et