Tüm Saç Renkleri

Kadın Freelance Çalışanlar İçin 10 Uygulama

Biz kadınlar Freelance olarak genellikle tasarım , sosyal medya danışmanlığı, çevirmenlik, makale yazarlığı, editör hizmetleri, serp, e-mail marketing, blog yazarlığı , e-ticaret uzmanlığı, online satış, online müşteri hizmetleri gibi alanlarda çalışmaktayız.

Başarılı bir freelancer olmak bilgi, tecrübe ve tutarlılık çizgisini hayatınıza uygulamak ile ilgilidir. Bu çizgiyi sabit tutan en önemli güç ise teknolojidir. Freelancer, iş hesaplarını yapmak,  iş akışını optimize etmek, zamanı etkin ve üretken kullanmak gibi yükümlülüklere sahiptir.

 Bütün bu yükümlülükler ortaya bazı ihtiyaçları doğuruyor ve bu sayede ihtiyacımıza cevap veren uygulamalar keşfediyoruz. Freelance çalışanların bu noktada seçecekleri uygulamaların gerçekten iş görmesi ve faydalı olması gerekmektedir. Böylece daha kısa sürede daha çok işler yapabilme fırsatı doğacaktır. İşte özelikle Boğaziçi Tercüme çalışanlarına göre freelance tercümanların kullandığı uygulamalar;

1- Evernote

kadın freelance çalışanlar i̇çin 10 uygulama 1

Freelance çalışanların görev yönetimini sağlayan bir not alma uygulamasıdır. Not uygulaması sadece yazı belgelerini tutan bir program değil. Yazı, fotoğraf, ses dosyası gibi notlarınızı online olarak tutabildiğiniz ve en önemlisi bu notlara telefon, bilgisayar, tablet gibi istediğiniz araçlardan online ulaşabilmenizi sağlayan bir uygulama.

Uygulama içinde hatırlatıcı özelik de bulunduğu için bu sayede beğendiğiniz yazıları kaydedebilirsiniz. Program ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Uygulama ile ilgili detaylı bilgiye Evernote linkinden ulaşabilirsiniz.

2- MindMeister

kadın freelance çalışanlar i̇çin 10 uygulama 2

Bu uygulama, planlamanız gereken bir projeyi telefonunuzdan hızlı ve kolay bir şekilde yapmanızı sağlayan zihin haritasıdır. Mevcut planlarınızı kağıtlarla dolu klasörlerde belgelemek yerine bu uygulama ile cebinizde taşıyabilirsiniz. Uygulamayı indirebilir ücretsiz ve premium versiyonlarını deneyebilirsiniz. Detaylı inceleme için MindMaster linkinden sayfalarına ulaşabilirsiniz.

3- Open Office

kadın freelance çalışanlar i̇çin 10 uygulama 3

Microsoft Office programına alternatif olarak kullanabileceğiniz bir ofis programıdır. Kelime işlemcisi, hesap tablosu, formül düzenleyici, vektörel grafik programları sayesinde yazılım ve format konusunda ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklere sahip bir uygulamadır.

4- Wunderlist

kadın freelance çalışanlar i̇çin 10 uygulama 4

Freelance çalışanların proje ve planlarını düzenlemek ve takibe almak için kullanabilecekleri bir uygulamadır. Bu uygulamayı en önemli kılan özelliklerinden biri de çalışmanız gereken bir proje için Wunderlist üzerinden program açarak ekibinizle online ortak çalışma yürütebiliyor olmanızdır. Uygulamaya ücretsiz erişebilirsiniz. Detaylı bilgiye Wunderlist linkinden ulaşabilirsiniz.

5- Rescuetime

kadın freelance çalışanlar i̇çin 10 uygulama 5

Bilgisayar ve telefon üzerinden yaptığınız aktiviteleri takip eden bir uygulamadır. Hangi programda ne kadar vakit geçirdiğinizi inceler ve size raporlamalar sunar. Böylece kendi faaliyetlerinizi denetleyip kontrol altına alabilirsiniz. Ücretsiz sahip olabileceğiniz uygulamanın detaylarına rescuetime linkinden ulaşabilirsiniz.

6- Bidsketch

kadın freelance çalışanlar i̇çin 10 uygulama 6

Sahip olduğu profesyonel şablonlar sayesinde müşteriler için  profesyonel teklifler hazırlayabileceğiniz bir uygulamadır.

7- Freshbooks

kadın freelance çalışanlar i̇çin 10 uygulama 7

Kullanımı oldukça basit olan, muhasebe işlemlerinizi çözen bir hesaplama aracıdır. Faturalama, harcamalar, kredi kartı ödemeleri gibi özellikleri içerir ve bu sayede muhasebe işlemlerinize çözüm sağlar.

8- Duffel

Üzerinde çalıştığınız dosya ve belgeleri, e- postalarınızı pdf formatında indirip bu dosyaları kaydederek çalışmalarınızı kaybolması durumunda garantiye alabileceğiniz bir uygulamadır.

9- Flickr

kadın freelance çalışanlar i̇çin 10 uygulama 8

İhtiyacınız olan fotoğrafları yüksek çözünürlükte ve yasal şekilde bulmanızı sağlayan uygulamadır. Görüntü kalitesi ve çözünürlük yaptığınız işin olmazsa olmaz detayı ise bu uygulamayı deneyebilrsiniz.

10- Pixabay

kadın freelance çalışanlar i̇çin 10 uygulama 9

Yine çözünürlük ve görsel kalitede fotoğraf arayışında olan freelance çalışanların kullanabileceği bir uygulamadır.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et