Tüm Saç Renkleri

İp Atlayarak Kalori Yakın!

Herkes çocukluğunda mutlaka ip atlamıştır. Çok sevilen bu oyunu yetişkin yaşlarımızda oynayıp, kilo vermeye ne dersiniz? Kilo sorunu olan kadınların en büyük problemi egzersiz yapamama, egzersiz yapmaktan sıkılmaktır. Sadece 10 dakika ip atlayarak 100 kalori yakabileceğinizi biliyor musunuz? Çok şaşırtıcı değilmi 1 saat ip atlayarak formunuzu koruyabilirsiniz. Hem de eğlenerek..

 

 

 

bs120

İp atlarken dikkat etmeniz gereken birkaç noktadan bahsetmek istiyorum;

İp atlarken topuklarınızın üzerine değilde ayaklarınızın ön kısmına basmaya çalışın. Bu kalori yakmanızda daha etkili olacak.

Ayrıca ip atlarken sanki olimpiyat oyunlarındaymış gibi hissetmeyin kendinizi. Çok fazla yükseğe sıçramanız gerekmiyor! Daha alçak sıçrayışlar yaparak ip atlayın. Önemli olan kalorilerinizi yakmanız.

İp atlarken ipi döndürmek için sadece bileklerinizi kullanın. Omuzunuzu yada kollarınızı hareket ettirerek ipi çevirmeyin. Vücudunuz sabit kalsın, sadece bilekleriniz dönsün.

İp atlarken ayağınızın takılmaması, durmamak ve belli bir tempo yakalayıp o tempoda sürekli atlamanız lazım. Müzik eşliğinde yaparak bunu sağlayabilirsiniz. Ne kadar tempolu atlarsanız o kadar daha fazla kalori yakarsınız.

Ayrıca ipi boyunun size uygun olmasına dikkat edin. Düzenli olarak bu egzersiz ile 1 ayda ciddi sonuçlar almanız mümkün. Uygulayın, yorumlarınızı yazın, bekliyorum 🙂

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

2 yorum

ben düzenli atlıcam bakalım nock

Cevapla
betulsahin  -  4 Temmuz 2013 / 19:31

Eminim faydasını göreceksin Ezgi. Günde 20 dakikanı bile ayırsan çok yol katedersin. Faydasını görürsen mutlaka daha sonra yaz bekliyorum

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et