Tüm Saç Renkleri

İnstagram Hesabı İçin Takipçi Artırma Yöntemleri

İnstagram, Kevin Systrom ve Mike Krieger adlı iki arkadaş tarafından öncelikle iPhone’da kullanılmak amaçlı geliştirilmiş bir uygulama olup, sosyal medya yönüyle kısa sürede birçok kullanıcının ilgisini çekmiş, dünyadaki en popüler birkaç sosyal medya uygulaması arasına girmiştir. Özellikle gençler arasında popülaritesi sürekli olarak yükselen bu uygulama bugün itibariyle ayda 2.5 milyara yakın fotoğraf paylaşılan bir site haline gelmiştir.

Instagram’da Takipçi Sayısı Neden Önemli?

Instagram, günümüzde sosyal paylaşım ve takip platformu olmanın yanında daha önceden kullanılmamış birçok yeni iş fikrini de ortaya çıkardı. “influencer” ve “fenomen” kavramlarını hayatımıza sokan bu uygulama, kitlelere hitap edebilen ve çok takipçiye sahip insanların firmalar tarafından fark edilmesine ve reklam yaptırmak için para ödemesine sebep oluyor. 

Artık çok takipçiye sahip hesaplar, attıkları sıradan bir gönderiyle binlerce doları bir anda kazanabiliyorlar. Üstelik bunu yapabilenler sadece ünlüler ve tanınmış kişiler de değil. “İnfluencer” yani içerik üreticilerinin bir kısmı içeriklerini Instagram’dan üretip insanların onları takip etmesini sağlayıp bu sektörden ciddi paylar alabiliyorlar.

i̇nstagram hesabı i̇çin takipçi artırma yöntemleri 1
Sosyal Medya fenomenleri

Sosyal Medya Ünlüleri

Tabii ki Instagram’da insanların takipçi sayılarını artırmak istemelerinin tek sebebi para değil. Instagram artık günümüz itibariyle kendi ünlülerini de üretmeye başladı. Eskiden televizyon ile sınırlı olan “ünlü” kavramı sosyal medya ile oldukça genişlemiş durumda. Hiç televizyonda görmediğimiz insanlar da sosyal medya vasıtasıyla ünlü olabiliyor. Hatta bunlardan bir kısmı yapımcılar veya yöneticiler tarafından keşfedilip ilerleyen dönemlerde kariyerini bu yönde değiştirebiliyor. Her ne amaçla olursa olsun insanların gün geçtikçe bu sektörde adlarına duyurmaya çalışmaları artık anormal değil.

i̇nstagram takipçi arttırma yöntemleri
İnstagram Takipçi arttırma yöntemleri

İnstagram’da Takipçi Nasıl Artırılır?

1- Hashtag Kullanın

“Hashtag” yani etiket kullanımı, bir gönderiyi belli başlıklar altında toplamaya yarayan bir sistemdir. “#” sembolünü kullanarak belli bir etiket altına gönderdiğiniz gönderileriniz, bahsettiğiniz içerik türüyle ilgilenen insanların beğenisine sunulacaktır. Bu yolla kolay bir şekilde takipçiniz olmayan insanlara ulaşmanız mümkün olacaktır. 

Gönderilerinizin altına rastgele hashtag kullanımı yerine o gönderi ile kazanmak istediğiniz insan kitlesine yönelik hashtag kullanımı yararınıza olur. Bu noktada iki seçeneğiniz var, insanların çok ziyaret ettiği popüler hashtagleri kullanabilir veya nispeten daha az popüler ve daha niş kitleye hitap eden hashtagler ile devam edebilirsiniz. 

Çok popüler hashtag kullanmanın avantajı, daha çok sayıda kişinin o etiketin olduğu kısma bakmasıdır ancak popüler etiketleri kullanan kullanıcı sayısı da oldukça fazla olduğu için gönderinizin arada kaybolup gitme olasılığı da aynı oranda yüksektir.

Tüm bunların yanında hashtag kullanımında çok dikkat etmeniz gereken en önemli husus şudur; gönderilerinizde sürekli aynı etiketleri kullanmanız veya haddinden fazla etiket kullanmanız durumunda, Instagram algoritması tarafından hesabınız şüpheli olarak görülebilir ve konu etiketlerinin altında gönderileriniz gözükmeyebilir.

instagram fenomenleri
instagram fenomenleri

2- Instagram Hesabınızı Diğer Sosyal Medya Hesaplarınızla Bağlayın

Twitter, Instagram, Facebook büyük sosyal ağların hemen hemen hepsi birbiriyle uyumludur. Sosyal medya hesaplarınızı birbirine bağlayarak, herhangi bir hesabınızdan paylaştığınız gönderiyi diğerlerinden de takipçilerinize sunarak, kullanıcılarınızın tüm sosyal medya hesaplarınızdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Kitlelere hitap edebilmek için tüm sosyal medya uygulamalarından takipçi çekmeyi denemek iyi bir yoldur.

3- Diğer Kullanıcılarla İletişiminizi Güçlendirin

Instagram’daki diğer kullanıcılarla etkileşime geçmek ve bir “influencer ortaklığı” kurmak oldukça etkili olabilir. Birbirinizin hesaplarını takip edip takipçilerinize de önererek ulaşabildiğiniz kişi sayısını artırabilirsiniz. Bunun yanında insanların gönderilerinin altına güzel yorumlar bırakmak, onların gönderilerini beğenmek ve iletişime geçmek de onların takipçileri tarafından fark edilmenizi sağlayabilir. Zaten takipçi sayınızın yükselmesiyle paralel şekilde sizinle beraber hareket etmek isteyen kullanıcılar da size ulaşacaktır.

4- Gönderilerinizin Kalitesini Yükseltin

İnstagram, her türlü gönderiniz için filtreler başta olmak üzere birçok kolaylığı hali hazırda zaten kullanıcılarına sunuyor. Buna ek olarak siz de gönderilerinizin kalite ve içerik yönünden iyi olmasını sağlayarak takipçilerinizin daha mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Takipçilerinizin direkt mesaj yoluyla arkadaşlarına sizi tavsiye etmesi veya gönderilerinizi paylaşması Instagram sayfanıza bakan kişi sayısını dolayısıyla takipçilerinizi yükseltecektir.

5- Kendinizi İyi Tanıtın

Kişisel, kendiniz için kullandığınız bir hesabınız varsa, biyografi kısmından kendinizle alakalı olabildiğince fazla bilgi vermelisiniz. Hatta eğer imkanınız varsa kendinizi tanıtan ve sadece sizle alakalı içeriklerden oluşan bir blog sitesi kurup linkini de gene Instagram hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Eğer bir işletme hesabı kullanıyorsanız da, bu hesapla gene işletmenizle alakalı birçok bilgiye yer vermeli, personelinizle ve işletmenizle ilgili çok sayıda fotoğraf paylaşımı yapmalısınız.

6- Profesyonel Destek Alın

crovu.com, sosyal medyada büyümek isteyen kullanıcılarına profesyonel destek sunarak, istedikleri platformlarda hızlıca büyümelerine olanak sağlıyor. Crovu’nun sunduğu hizmetleri kullanarak, hesabınızın belki yıllar sürebilecek ölçüdeki büyümesini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Crovu neden tercih edilmeli?

  • İstediğiniz her dakika ulaşabileceğiniz destek hizmetleri ile hiçbir işlemde zorlanmazsınız. Hem ürün satışı esnasında hem sonrasında profesyonel ekip ile her türlü sorunuza ve sorununuza kolayca çözüm bulabilirsiniz.
  • Piyasadaki en güvenilir ekip ile çalışırsınız. Bu sayede paranız, zamanınız ve en önemlisi Instagram hesabınız her zaman güvende olur. Her türlü ödemenizin karşılığını sonuna kadar alırsınız.
  • Çok çeşitli sosyal medya alanlarında aynı kalitede hizmet alırsınız. İster Facebook olsun ister Instagram ister Twitter fark etmez, aynı kalitede hizmet istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.
  • Hesabınız kara listeye girmez. Bazı internet siteleri gerçek olmayan yani “fake” hesaplar satarak hesabınızın kara listeye hatta askıya alınmasına neden olabilir. Crovu ile doğal gelişen bu süreçte hiç sorun yaşamazsınız.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et