Tüm Saç Renkleri

İmplant Diş Tedavisinde Deneyim, Fiyat ve Kalite Orantısı

i̇mplant diş tedavisinde deneyim, fiyat ve kalite orantısı 1Diş hekiminin kliniğinde bulunan her türlü tıbbi araç, teknoloji, malzemeler ve tecrübesine kadar her şey sağlığı doğrudan etkilemektedir. Kopya üretilen, ucuza mal edilen ürünler, sağlığınıza ve dişlerinize ciddi zararlar vermekle birlikte, büyük pişmanlığa sebep olmaktadır.

İmplant fiyatlarının değişiklik göstermesinde iki ana faktör var:

İmplant tedavisini gerçekleştiren hekimin; bilgi, beceri, tecrübe ve teknolojik donanıma sahip olması gerekmektedir. Eğer bu unsurlardan birinde eksiklik var ise, kaliteli bir implant markasını kullansanız bile başarı oranı çok düşük olur.

Donanım ve tıbbi araçlarınız harikulade, hekim beceri ve bilgisi de üst seviyede, fakat kullanılan implant markasının problemleri bulunuyor ise; başarıyı yakalamanız yine düşük oranda olacaktır.

İmplant tedavisi görecek kişilerin, hekimlerinden kendilerine uygulanacak olan implantın markasını araştırma yapıp bilgi edinmeleri gerekir. Markanın mutlaka ülkemizde distribütörünün olması gerekir.

İmplant tedavisini yaptırdıktan bir süre sonra bir problem olmasa bile meydana gelecek olan olan protez değişimlerinde, implant üstü protezin değişmesi gereken durumlarda yine implant parçasına ihtiyaç duyulmaktadır. Diş eti sorunundan dolayı implantınızın abutment denilen kesik diş görevi gören parçasının değişmesi ve yeni bir protez oluşturulabilmesi adına parçalara gereksinim olacaktır.

Bu parçalar temin edilmezse; implant, hastanın diş etinin altında pasif bir şekilde kalır ve dolayısıyla bir işe yaramayacağını düşünebilirsiniz.

İMPLANT SETLERİNİ HAKKINDA BİLGİ ALIN

Bazen bir implant operasyonunda, farklı açılardan ve çok sayıda röntgen görüntüsü almak gerekli olabilir. Bu nedenle implant diş tedavisi yaptıracak olan kişiler, klinik ya da muayenelerin görüntüleme sistemine sahip olup olmadıkları hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar.

İmplant operasyonunda oluşabilecek kanamaların önüne geçilebilmesi için donanımların durumu da sorulmalıdır. Sterilizasyon sisteminin en üst seviyede olmasının gerekliliği de araştırılıp öğrenilmelidir.

Kullanılacak olan implant setlerinin hekimin kendisine mi ait olduğu yoksa firma tarafından mı servis edildiği de sorulmalıdır. Bunlar hastanın en doğal hakkıdır.

Her biri tek kullanımlık olmak üzere; implant vidası, diş eti şekillendiricisi, laboratuvar analoğu, ölçü postu dediğimiz implantın üst yapısı, bir kişiye implant diş tedavisi yapılırken kullanılan parçalardır.
Bu parçalardan birisinin kullanılmaması implant tedavisinin başarısına olumsuz etki edebilir.

SAHTE İMPLANTLARA DİKKAT

Kopya üretilen implantlar kemik erimesine neden olabilir. Bu yüzden marka tercihine özen gösterilmeli, dikkatli olunmalıdır.

Patentli  implantların kopyalanması ile, daha ucuza üretilen implantlar yaygınlaştıkça hasta şikayetlerinde de gözle görülür bir şekilde artış meydana gelmiştir. Maliyet olarak makul, fiyat odaklı düşünülerek, sağlıklı malzeme kullanılmadan uygulanan implantlar farklı problemlere yol açmaktadır.

İmplant  diş tedavisi görecek olan kişiler, olaya sadece fiyat olarak yaklaşmamalı

İmplant operasyonunun  başarılı olabilmesi için, diş çürüklerinin ve diş eti problemlerinin tedavi edilmesi gerekmektedir.Başarısını kanıtlamış uluslararası standartlarda olan patentli implant markaları ve implant diş tedavisi eğitimi almış, deneyimli ve teknolojik donanıma sahip hekimler tercih edilmelidir.

Kaynak : https://www.meltemdis.com/implant-fiyatlari

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et