Tüm Saç Renkleri

Hint Yağı Saçlarda Nasıl Kullanılır?

hint_yagi_sac_uygulamaSaç uçlarınızdaki kırıklar için;

Saçşarınızın uçlarına hint yağını direk sürerek 10dk kadar bekletip daha sonra yıkayabilirsiniz.
Böylece saç uçlarınızın kırıklarının giderilmesini ve kıvrılmaların yok olmasını sağlarsınız.

Saçlarınız için farklı karışımlar ile hazırlanan ve pek çok bitki yağından oluşan saç maskesi tarifimiz var ancak biz bu konumuzda sadece Hint Yağının saçlarımıza nasıl uyguyanacağından bahsetmek istiyoruz.

Hint Yağının Saçlarımızda Kullanımı

– Öncelikle belirtmekte yarar var hint yağının kokusu biraz ağır, bu nedenle saçlarınıza uygularken yağın içinde hoş kokulu yağlar ekleyebilirsiniz, örneğin karanfil yağı.
– Ayrıca uygulama biraz uzun sürmekte (saçlarınızda en az 15-20 dk kalmalı. En önemlisi Hint yağı yoğun bir yağ olduğundan saçlarınızdan çıkarmak için durularken zaman harcamanız gerekecek. Bu nedenle gece yatmadan önce bu uygulamayı yapmanızda fayda var.

Uygulama

– Geniş bir kaba saçlarımızın hacmine sürebileceğimiz kadar hint yağını doldurun.
– Parmaklarınız ucları ile yağa dokunun ve saç diplerinize masaj yaparak tüm saç diplerinize sürün.
– Bu uygulamayı yaptıktan sonra plastik bir bone takıyoruz. Karışımın daha fazla etkili olabilmesi için bu şekilde de uyuyabilirsiniz. Ya da 15-20 dakika en azından bekletmelisiniz.
– Boneyi çıkardıktan sonra fazla ağır olmayan bir saç ile ılık suda saçlarınızı yıkayarak yağın tamamen çıkmasını sağlayabilirsiniz

Süre

Haftada 1 kere olmak üzere bu uygulamayı 4-6 hafta aksatmadan yaparsanız etkisini mutlaka göreceksiniz.

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et