implant
Tüm Saç Renkleri

Hazır Boyalar İle Evde Saç Boyama

Boya firmaları kullanıcıların kuaföre gitmeden de saçlarını kolayca boyayabilmeleri için ürünlerini daha pratik ve kullanışı hale getirmeye devam ediyor.

Hazır Boyaların İçinde Neler Var?

Pek çok boyanın içinde;

  • Eldiven
  • Saç boyası
  • Koruyucu krem gibi ürünler bulunuyor.

Kuaföre gitmeden son derece ekonomik şekilde boyama yaparak saçlarınızı istediğiniz renge getirebilirsiniz. Hazır boyalar ile evde saç boyamak son derece kolay bir işlemdir ancak saçın ana rengi ve boyanmak istenen renk arasında çok ciddi farklılıklar varsa bu durumda istenen sonuçlar alınmayabilir.

Nelere Dikkat Etmek Gerekli

Evde saç boyama işleminde dikkat edilmesi gereken hususların başında saçlarda beyazlamaların olup olmadığıdır.

  • Eğer griye dönük bir saç rengine sahip olmaya başladıysanız doğal saç renginizden 1 ya da 2 ton daha açık bir renk seçmeniz yerinde olacaktır.
  • Böylece beyazlarınızın görüntüsü belli olmaz ve dip boya yaptırmadığınızda da çok kötü bir görüntü yaşamamış olursunuz. Beyazları tamamen kapatabilen pek çok saç boyası olduğu için istediğiniz rengi tercih edebilirsiniz.

Uzun Saçlıysanız

Uzun saçlı bayanların, saç telleri kalın olanların boyama için iki kutu boya almaları çok daha iyi sonuç verecektir. Böylece boya tüm saça eşit şekilde dağılacak ve istenen rengi elde etmek kolaylaşacaktır. Saçlarınızı öncelikle tutam tutam ayırarak boyayı her yere eşit olarak bir fırça yardımı ile sürmeli ve tarayarak tüm saça yedirmelisiniz. Son derece basit olan evde saç boyama işleminde sadece birkaç püf noktasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Saç Boyama İp Ucu

Evde saç boyama yaparken cildin boyanmaması için saç diplerinden cilde doğru bir krem veya vazelin sürmek, boyama işlemi esnasında boyanın dağılmasını ve cildinizde istenmeyen leke oluşumunu engeller. Burada dikkat edilmesi gereken husus kremin saçlara değmemesidir ki saçlara krem sürdüğünüzde o bölge boya tutmaz.

Evde boyama’da saç rengini sabitlemek için yapılması gerekenler.

İstenilen sonucu elde etmek için boyama süresini de iyi ayarlamak gerekiyor. Telefonunuzun alarmını kullanarak boyama süresini başlatabilir ve sona erdiğinde de saçınızı yıkayabilirsiniz. Erken veya geç yıkanan saçlarda istenilen rengi tutturmak her zaman zordur. Bu nedenle yıkama işlemini tavsiye edilen sürede yapmalısınız. Boyama işleminden sonra kutudan çıkan balmları kullanarak rengi sabitleyebilirsiniz ve soğuk su ile yıkayarak da saç renginizi koruyabilirsiniz.

Boyama işleminden sonra saç yıkama ve şampuanlama

Saçlarınızı 1 gün geçtikten sonra şampuanlamalısınız ve özellikle boyalı saçlara uygun ürünler kullanmaya gayret etmelisiniz. Böylece saç renginin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Saçınızı farklı bir renge boyama niyetindeyseniz öncelikle saçınızın bir tutamını o renge boyayarak sonucu görmeniz her zaman daha iyi olacaktır. İsterseniz iki saç boyasını karıştırarak da farklı renkler elde edebilirsiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et