Tüm Saç Renkleri

Hasta Yatağı Nerede Kullanılır?

hasta yatağı nerede kullanılır?

Hasta yatağı; yatarak tedavi edilmesi gereken, felç geçiren hastalar için önemli bir detaydır. Hasta karyolası ile hasta yatağı iyileşme süreci üzerinde oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Hasta yatağı; hem hasta için hem de bakan kişi için kolaylıklar sağladığı için iyileşme sürecinin kolay ve kaliteli olması üzerinde de etkilere sahiptir.

Hasta Yatağı Nasıl Hazırlanır?

Kişilerin hastanede bakılma süresi belirli bir süredir. Bir süre sonra doktorlar hastanın taburcu edilmesini isterler. Hastanın hastanede kalmaya devam etmesi için ek ücretler ödenmesi gerekir; bu da büyük bir maliyet anlamına gelmektedir. Hastanın bu gibi durumlarda evde bakılması gerekmektedir. Hastanın evde bakılabilmesi için hastalığına uygun, doktor tarafından önerilen bir yatak ile tedavisi evde devam etmelidir.

Hasta hayatına yatalak olarak devam edecekse bu durumda hastanın yatağı konforuna göre hazırlanmalıdır. Hastanın yatağına takılması gereken; serum gibi detaylara hastanın yatağı hazırlanırken dikkat edilmelidir.

Hasta Odası Nasıl Hazırlanır?

Hasta odası hazırlarken dikkat edilmesi gereken unsur; odanın temiz ve steril tutulabilecek olmasıdır.

Hasta Yatağı Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hasta yatağı hazırlanırken; hastanın ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Hazırlama esnasında plastik eldivenler kullanmak daha steril bir yatak hazırlanmasına yardımcı olur.

Hasta Yatakları Nereden Alınır?

Medikal ürün satan yerlerde ve www.marmaramedikal.com gibi sitelerde hasta yatakları bulmanız mümkündür. www.marmaramedikal.com aynı zamanda hasta yatağı kiralama imkanı da sağladığı için göz atmakta fayda var.

Hasta Yatağı Modelleri Nelerdir?

En sık kullanılan 3 tip yatak çeşidi vardır;

Konforlu Hasta Yatağının Özellikleri Nelerdir?

  • Hastanın hareket esnekliğini sağlayarak hastaya moral verebilecek modeller tercih edilmelidir.
  • Anti bakteriyel olmalıdır.
  • Havalı yatak modelleri ile cilt için hava alma imkanı sağlanır ve yatak yarası ile karşılaşılmaz.

Hasta Karyolası İyileşme Sürecini Nasıl Etkiler?

Doktor tarafından önerilen hasta yataklarının kullanılmaması hasta için sorunlara neden olabilir. Mutlaka medikal malzemeler ile üretilen hasta yataklarının kullanılması gereklidir. Doktor hasta için en uygun modeli söyleyecektir. Doğru yatakta bakılan bir hasta çok daha hızlı bir şekilde iyileşme belirtileri gösterebilir.

Tedavi Sırasında Hasta Yatağı Kullanmak Neden Önemlidir?

Hasta yatakları en çok felçli hastalar için gereklidir ancak evde tedavisi devam eden kişiler için de önem arz eder. Hasta yataklarının formu; tedavinin kolay bir şekilde yapılabilmesi için düzenlenmiştir. Bu sayede tedaviyi uygulayan kişi için de bir kolaylık söz konusudur. Bu yatakları özel kılan hastanın bakımını ve tedavisini destekler özellikler barındırıyor olmasıdır.

Hasta Yatağı SGK tarafından Ödeniyor Mu?

Hasta yatakları; SGK tarafından ödenebilir ancak bunun için bir prosedür vardır.

  • Hasta için hazırlanan rapor ve reçeteler devlet hastanesinden alınmalıdır,
  • En yakın SGK kuruluşuna belgeler, hasta yatağı talebi ile iletilmelidir,
  • Bu işlemler ardından belirli bir süre sonra hasta yatağı kişiye verilebilir.

Hasta yatağını temin edene kadar olan süreç içerisinde bir hasta yatağı almanız halinde; ücreti SGK tarafından karşılanmayacaktır. Bu nedenle SGK size bir hasta yatağı verene kadar; hasta yatağı kiralamak hasta için bir çözüm niteliği taşıyabilir.

Hasta için SGK’ya iletilecek olan belgeler mutlaka devlet hastanesi tarafından alınmalıdır aksi halde talebiniz işleme konulmayacaktır.

Hasta Yatağı Kiralama

Kısa süreli olarak evde tedavi görecek hastalar ya da SGK tarafından yatak bekleyen kişiler için hasta yatağı kiralama işlemi yapmak çok daha uygun bir bütçe anlamına gelmektedir. Günümüzde her çeşit hasta yatağının kiralanması mümkündür.

www.marmaramedikal.com sitesinden kiralanan yatak modellerine bakabilirsiniz.

KAYNAK:  https://www.marmaramedikal.com

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et