Tüm Saç Renkleri

Hangisi Daha İyi: Slikonlu Kaynak- Keratinli Kaynak

kaynak_sac_2Saç uzatma işlemi olan ve saça kaynak yapma yöntemlerinden olan slikonlu ve keratinli kaynak yöntemini karşılaştıracağız.

Öncelikle Keratin saçlarda ve tırnaklarda bulunan doğal bir maddedir. Slikon ise yapı malzemelerinde de kullanılan kimyasal bir maddedir.

Keratinli kaynak Sağlıklı ve hijyenik iken, Slikonlu Kaynak özellikle çıkarılırken Slikonun saçtan çıkarılıması için tiner gibi kimyasal maddeler kullanılır ki bu da saçları yıpratır ve saçlarınızda %20-30 lara varan oranlarda kopmalara enden olur. Bazen de kaynak yapılan saçı kesmek gerekir.

Ayrıca Slikon sıcaktan çabuk etkilenir ve fön çekme işlemleri yapılamaz. Hatta güneşe maruz kaldığında sıcaktan eriyebileceğinden diğer saçlara yapışabilir.

 

Bu nedenler ile saçlarınıza kaynak yaparken slikonlu kaynak uygulamasını tercih etmeyiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et