Tüm Saç Renkleri

Hangi Kalıcı Makyaj Uzmanına Gitmeliyim?

“Hangi kalıcı makyaj uzmanına gitmeliyim?” sorusu kalıcı makyaj yaptırmak isteyen tüm kadınlar için önemli bir konudur. Genel olarak bakıldığında kadınlar için kalıcı makyaj uygulamalarında alınan sonuçlar doğal ve şaşırtıcıdır. Bu yüzden kalıcı makyaj giderek yaygınlaşmaya başlayan alanların başında geliyor. Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde çok sayıda kalıcı makyaj uzmanı hizmet veriyor! Kalıcı makyaj uzmanları birbirinden farklı yöntemler ve malzemeler kullanıyorlar. Bu kadar seçenek arasında hangi uzmana gideceğinize karar vermek zor değil mi? Kaliteli kalıcı makyaj uzmanı tecrübe sahibi olmalıdır. Yüzlerce hatta binlerce işleme katılmalıdır. Bu konuda doğal bir yeteneği bulunmalıdır.

Ayrıca kalıcı makyaj işlemlerinizin yapılacağı kalıcı makyaj stüdyosu önemli bir detaydır. Kaliteli donanıma sahip olan ve steril bir ortamda hizmet veren stüdyolar her zaman bir adım öndedir. Kalıcı kaş makyajı işlemleri, mikropigmentasyon ve mikroblading gibi işlemlerdir. Bu işlemler cildinizin yapısına, daha önce geçirdiğiniz müdahalelere, yaptıracağınız işleme göre belirlenir. Tek yapmanız gereken istediğiniz sonucu makyaj uzmanınıza açık bir şekilde anlatmanızdır. Her kalıcı makyaj işleminin kendine özgü teknikleri ve süreçleri vardır. Uygulanan kalıcı makyaj tekniği sonunda kısa sürede gündelik hayatınıza dönebilirsiniz.

hangi kalıcı makyaj uzmanına gitmeliyim? 1

Ucuz Fırsatlara Kanmayın!

Ülkemizde kalıcı makyaj uzmanı olmak için bir lisans alma zorunluluğu yoktur. Bu yüzden bu alanda hizmet veren kişi sayısı son dönemlerde artmıştır. Bazı kalıcı makyaj uzmanları tercih edilmek için düşük fiyatlar ya da birtakım fırsatlar sunabilir. Sunulan fırsatlar gerçek olamayacak kadar iyi görünebilir. Ancak bu fırsatların gerçek olabileceğini unutmayınız! Bu aşamada o uzmanın neden daha az ücret istediğini kendinize sormalısınız. Uzmanın daha önceki çalışmalarının kalitesine bir göz atmalı ve istediği düşük fiyatın nedenini araştırmalısınız. Kalıcı makyaj uygulamalarının fiyatları her durumda uzmanın beceri ve uzmanlık seviyesini yansıtmayabilir. Dikkat etmeniz gereken başka faktörler söz konusu olabilir. Kalıcı makyaj işlemi yüzünüzün estetik görünümünde büyük bir fark yaratır. İşte bu farkı en iyi şekilde hissetmek için kaliteli bir makyaj uzmanına gittiğinizden emin olmalısınız.

Uzmanların Portföylerini İnceleyin!

Bir uzmanın daha önce yaptığı uygulamaları incelemeniz, kalitesini anlamanıza yardımcı olacaktır. Kaliteli bir kalıcı makyaj uzmanı; yapmış olduğu işlem öncesi ve işlem sonrası fotoğrafları size gösterebilmelidir. Ancak gösterilen fotoğrafların uzmanın işlemi olduğundan emin olmanız gerekir. Farklı müşterilere uygulanan örnekleri görmek içinizi rahatlatabilir. Bunun yanında kalıcı makyaj uzmanı araştırırken soracağınız doğru soruları bilmelisiniz. Doğru soruları bilirseniz size en uygun uzmanı bulmakta zorlanmazsınız.

Günümüzde sosyal medya, reklam ve araştırma yapmak için en iyi alanlardan biri haline geldi. Kalıcı makyaj uzmanınızı sosyal medyadan yaptığınız araştırma sonucunda bulabilirsiniz. Ancak sosyal medyada sahte takipçilere dikkat etmelisiniz. Yüz binlerce takipçiye sahip olan hesapların bazılarında işlem fotoğrafının altında tek bir yorum bile bulunmayabilir. Gerçek kullanıcı olan müşterilerin yorumlarını okumanızı öneriyoruz. Kalıcı makyaj uzmanları en iyi tasarım işlemlerini sosyal medyada paylaşmak isteyecektir. Sosyal medya üzerinden reklamını etkili yapan bir kalıcı makyaj uzmanı, müşteri kitlesine kolayca ulaşabilir.

Resmi Belgelerini ve Eğitimini Araştırın!

Kalıcı dudak makyajı ve diğer kalıcı makyaj işlemleri yetenek gerektiren bir sanattır. İyi eğitim almış, becerikli ve çok sayıda uygulama yapmış bir uzman en iyi sonuçları elde edebilir. Uzmanların ne zaman ve nerede eğitim aldıklarını, kullandıkları teknikleri ve hangi sertifikalara sahip olduklarını sormalısınız. Uluslararası köklü eğitim akademilerinden eğitim alan uzmanlar bir adım öndedir. Son yıllarda büyük gelişme gösteren kalıcı makyaj teknikleri; sektörü takip eden, eğitim ve konferanslara katılan, estetik anlayışı bulunan uzmanların uygulamalarında daha etkili olur.

Türkiye’de hizmet veren bazı uzmanlar, MEB onaylı kurslarda verilen 1 haftalık eğitimle kalıcı makyaj hizmeti verebiliyor. Görüştüğünüz kişinin meslek odasından aldığı kalfalık belgesini ve ustalık belgesini görün. Bütün iyi uzmanlar sigortalı çalışır ve ilgili meslek odasına kayıtlı olarak hizmet verir. Devletin düzenli olarak denetlediği uzmanlardan hizmet almak sizi rahatlatacaktır.

Rahat Hissetmeniz Önemlidir!

İyi bir uzman ve iyi bir uygulama size kendinizi rahat hissettirmelidir. İşlem anında rahat hissettiğinizden emin olun. Uzmanınızdan eminseniz ve mutluysanız, kendinizi rahat hissedersiniz. Böylece ilk randevunuzda beklentilerinizin karşılanması adına şüphe duymazsınız. Güven ve iletişim; kalıcı makyaj uzmanıyla kuracağınız bağı olumlu etkiler. Uzmanınıza beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı açıkça söyleyebilmeniz gerekir.  Ayrıca kalıcı makyaj hizmetini yürütecek uzmanınız işlem sonunda kavuşacağınız görünümü size en iyi şekilde ifade etmelidir. İstanbul Nişantaşı bölgesinde hizmet veren kalıcı makyaj uzmanı Aylin Çetinkaya, sektörde ilk akla gelen uzmanlar arasında bulunur.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et