Tüm Saç Renkleri

Hamilelikte Okunması Gereken Dualar

Anne, hamilelik döneminde bebeğinin gelişimi açısından sürekli web üzerinden takipler yapmakta ve hekimler ile irtibatını daim tutmaya çalışmaktadır. Bu bedensel gelişimi, beslenmesi, faaliyetleri gibi işleri sıkı takip ettikleri gibi dini açıdan da bazı kanalları takip etmekte ve din görevlileri ile irtibat halinde bulunmaktadırlar.

Hamilelikte Yapılan Dualar Bebeğin Sağlığına İyi Geliyor

Hamile iken okunan dualar ile bebeğinin hem fiziksel anlamda hem de ruhi anlamda sağlıklı bir gelişim gösterdiğine inanan anneler şu noktaları dikkate alabilirler.

hamilelikte okunması gereken dualar 1

Anne hamile iken bolca Kuranı Kerim okumalı dil ile yaptığı duaların yanında hal dili ile de bebeğe güzel etki yapmalıdır. Hal dili nasıl olur denilirse;

Hamilelikte Okunması Gereken En Güzel Dua

Öncelikle anne kendi davranışlarını Allah’ın istediği istikamete çevirip, iyi bir kul olmak adına çabalar göstermelidir. Tabii hamilelik sonrasında da neredeyse kopyamız olacak olan çocuk için aynı şekilde güzel davranışlarda bulunulması gerekir. Bununla birlikte İnşirak suresi hamile iken bolca okunacak dualar arasına girmektedir.

hamilelikte okunması gereken dualar 2

Doğumu Kolaylaştırmak İçin İnşirak Suresi

Hem doğumun kolay olması adına hem de annenin hayatındaki tüm işlerin kolaylığı adına bolca okunması gereken bir duadır.

El Musavvir ismi bolca çekilmesi gerekmektedir. Hamilelik boyunca günde 100 defa söylenmesi güzel olacaktır. Bu dua bebeğin İsmi Azam ile sağlıklı ve güzel olmasına sebebiyet verecektir.

hamilelikte okunması gereken dualar 3

Doğumun Yaklaşması İle Okunacak Dualar

Yasin suresi, Araf suresi 54. Ayet, Felak ve Nas sureleri okunmalıdır. Peygamberimiz Hazreti Fatıma hamile olduğu zaman bu duaların yapılması gerektiğini söylemiştir.

Hamilelik boyunca anne hep abdestli durmaya çalışarak, düzenli beslenip temizlik noktasında hassas davranarak ve de günahlardan sakınarak yaşamak bebeğin gelecek hayatı adına da yardımcı olur. Anne hamile iken bebek hareketlenmeye başladığı zaman elini karnının üzerine koyarak dualar okuması hem bebeği sakinleştirecek hem de daha şimdiden bebeğin sağlıklı olmasına katkı yapar.

Sancılan kadın için de dualar vardır bunlar okuyup suya bekletilerek  da yapılır ya da o su içilerek de etkisi görülür.

Hamilelikte Gıybet Başta Olmak Üzere Haramlardan Kaçınılmalı

Mümkün mertebe anne gıybetten uzak durmalı, haram bakmamaya gayret göstermeli ve boşa vakit geçirmeden çalışılmalıdır. Anne karnındaki bebeğin annenin tüm ruh halinden maddi ve manevi olarak etkilendiği unutulmamalıdır. Bu durumla alakalı anne adayları Ali İmran suresini perşembe ve Cuma günleri okuyabilirler. Ayrıca çocuğun zeki olması için Ala suresi okunup yazılıp Cuma günleri üzerinde taşıması faydalı olmaktadır. 

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et